Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Uzyskaj przewagę dzięki piance azotowanej

-- czwartek, 09 lipiec 2009

Steve Braig, prezes filii Engel w Ameryce Północnej mówi, że technologia ta nadaje się do produkcji dowolnych elementów płaskich. Projektanci mogą teraz na nowo przemyśleć mechanikę niektórych istniejących zastosowań wykorzystujących tworzywa sztuczne, ponieważ realne są dramatyczne redukcje wagi - twierdzi Braig. Próby prowadzone są w zakładzie Engel w York w stanie Pennsylvania, jednym z dwóch pozostałych w USA zakładów, które produkują maszyny do formowania wtryskowego.

Wdrożenie technologii MuCell nie jest łatwe. Osoba wdrażająca technologię MuCell już musi się dużo nauczyć, by zrozumieć, co trzeba zrobić, by technologia działała i w jaki sposób zapewnić stałą wydajność - stwierdza Glenn Anderson z Southco. Oprócz tego, jeśli produkujecie na przykład plastikowe wiadra, właściwości mechaniczne mogą nie być dla was tak ważne. Interesuje was, jak wygląda produkt i ile pieniędzy można zaoszczędzić. W przypadku niestandardowych łączników musimy mieć pewność, że mamy marginesy projektowe tam, gdzie ich potrzebujemy, żeby potem nie było żadnych problemów w późniejszej fazie procesu. Każde narzędzie wnosi swoje własne charakterystyki odnośnie sposobu formowania, z litego materiału czy wykorzystując MuCell.

Aby osiągnąć sukces z technologią „core-back”, potrzeba precyzyjnej technologii maszynowej - dodaje pracujący w Engel Braig. Położenie i siłę nacisku trzeba dokładnie kontrolować.

Zatrzaski funkcjonują lepiej dzięki piance mikrokomórkowej, która pozwala zmniejszyć paczenie.

W skali globalnej, ponad 300 maszyn wytwarza części, wykorzystując technologię MuCell. Inne części komercyjne to m.in. podzespoły elektryczne, elektronika, wyposażenie dla firm i podzespoły do drukarek, a także pojemniki opakowaniowe.

Technologia ta jest całkowicie inna od formowania z rozdmuchiwaniem, w której gaz wnika do matrycy po wtryśnięciu żywicy i jest wykorzystywany do dopchnięcia tworzywa do jej ścianki. W technologii MuCell, nadkrytyczny płyn wtryskuje się do dozownika i stanowi on część stopionego tworzywa.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce