Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Uzyskaj przewagę dzięki piance azotowanej

-- czwartek, 09 lipiec 2009

Pianka mikrokomórkowa jest w stanie zmniejszyć wagę elementu. Na stanowisku Engel na NPE 2009 inżynierowie będą mogli obejrzeć, jak faktycznie wygląda wykonywanie części za pomocą technologii MuCell

Tegoroczna National Plastics Exposition (Krajowa Wystawa Tworzyw Sztucznych), która odbyła się w Chicago pod koniec czerwca, była znakomitym miejscem do rozeznania się wśród nowych, ekologicznych technologii materiałowych. Mieliście Państwo zobaczyć nowe koncepcje, od biotworzyw do nowych materiałów i procesów zmniejszających wagę podzespołów.

Jednym z obiecujących pomysłów dla projektantów jest pianka mikrokomórkowa, która zostanie zaprezentowana na stoisku Engel w McCormick Place South.

Kontrolowane zastosowanie gazów nadkrytycznych, takich jak azot, podczas formowania wtryskowego zapewnia 10-procentową (lub większą) redukcję wagi elementu i znaczną oszczędność energii. Czasy jednostkowe także zostają zmniejszone, prasy są od 20 do 33 procent wydajniejsze. Technologia ta, opracowana na MIT, ma na celu produkcję precyzyjnie wykonanych, niestandardowych elementów z tworzywa sztucznego, o maksymalnej grubości ścianek poniżej 3 mm.

Główne parametry jakościowe, takie jak płaskość i wypaczenie, także poprawiają się, ponieważ fazy zagęszczania i docisku w cyklu wtryskowym zostają wyeliminowane.

Inżynierowie pracujący w Southco, dużej firmie zajmującej się technologią mocowania, zaliczają się do użytkowników technologii MuCell. Zazwyczaj staramy się uzyskać 5-procentową redukcję wagi, ale dla naszych klientów nie to jest najważniejsze - twierdzi Glenn Anderson, główny inżynier w Southco. Interesuje ich przede wszystkim lepsza jakość. W pewnym stopniu uzyskujemy także oszczędności w zależności od wytwarzanego elementu, ale w tym momencie to niejako korzyść uboczna. Anderson twierdzi, że Southco udało się uzyskać nawet 40-procentową redukcję wagi elementu.

Oprócz zwiększonej efektywności produkcji, Southco udało się także uzyskać zwiększoną wytrzymałość na skręcanie i lepszą kontrolę wymiarów na zatrzasku z wypełnieniem szklanym. Dzięki zastosowaniu technologii MuCell, wyeliminowano wypaczenia i ślady po otworach dolotowych powodowane przez grube przekroje. Anderson dodaje, że kolejną istotną zaletą jest estetyka.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce