Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Synchronous Technology - nowa generacja technologii CAD 3D

-- wtorek, 09 wrzesień 2008

Czy można uchwycić nagle pojawiające się pomysły i przekształcić je w wirtualne modele? Czy można szybko i skutecznie wprowadzać zmiany inżynierskie do każdego modelu bez względu na to, w jakim systemie CAD został on utworzony? W jaki sposób zwiększyć efektywność wykorzystania wielu różnych systemów CAD działających w obrębie firmy? W jaki sposób przyspieszyć tempo postępu technicznego firmy w warunkach zwiększonej konkurencyjności i ograniczonych zasobów? Te i wiele innych pytań pada każdego dnia we współczesnych przedsiębiorstwach produkcyjnych na całym świecie.

Wykorzystanie nowoczesnych systemów komputerowych, które umożliwiają realizację cyfrowego procesu opracowywania produktów, a w szczególności systemów CAD, jest obecnie rzeczą powszechną. Od momentu powstania pierwszych aplikacji tego typu w latach 70. ubiegłego wieku technologia została znacząco udoskonalona. W 1978 roku pojawiły się pierwsze programy pozwalające tworzyć prymitywne obiekty przestrzenne a już na początku lat osiemdziesiątych można było budować modele przestrzenne z wykorzystaniem algebry Boole’a. Rok 1988 stał się rokiem przełomowym w dziedzinie modelowania trójwymiarowego, gdy na rynek wszedł kompletny system 3D oparty na parametrycznych wiązaniach 2D/3D oraz drzewie historii wykonywanych operacji. Niezwykła funkcjonalność, przejrzystość i prostota tworzenia parametrycznych modeli 3D sprawiły, że metodologia ta implementowana była w większości powstających aplikacji CAD 3D.

Niesamowicie szybkie tempo rozwoju zaawansowanych technologii informatycznych sprawiło, że wiodący producenci oprogramowania CAD zaczęli zadawać sobie fundamentalne pytania, które związane były z kierunkami rozwoju tego typu rozwiązań: czy warto rozbudowywać aktualnie istniejące systemy o kolejne moduły? Czy może warto skupić się na tym, by proces projektowania był szybszy i bardziej elastyczny?


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce