Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Skanery 3D firmy SMARTTECH nadal podbijają świat – nowości na targach TCT Asia 2020

-- wtorek, 28 lipiec 2020

W ostatnich dniach w Szanghaju odbyły się jedne z największych na świecie targów skupiających producentów rozwiązań z zakresu technologii addytywnych – TCT Asia. Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w połowie lutego, jednak, z uwagi na wybuch pandemii COVID-19, zostało przełożone i ostatecznie przedstawiciele branży 3D z całego świata zjechali do Szanghaju w dniach 08.07 – 10.07. Oczywiście, na tak znaczącym wydarzeniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli firmy SMARTTECH3D.

Trzydniowe targi obfitowały w prelekcje oraz pokazy przedstawicieli przeróżnych gałęzi biznesu wykorzystujących i produkujących rozwiązania z zakresu tzw. Przemysłu 4.0. Przechodząc się po terenie targów napotkać można było stoiska zarówno producentów drukarek i skanerów 3D, jak też firm pracujących nad rozwijaniem sektorów takich jak medycyna, motoryzacja, energetyka czy inżynieria lotnicza, w duchu nowoczesnych technologii.

W czasie trwania targów dystrybutorzy współpracujący ze SMARTTECH3D prezentowali możliwości najnowszej wersji oprogramowania SMARTTECH3Dmeasure 20. Autorski program producenta urządzeń do metrologii optycznej został w tym roku rozbudowany o szereg funkcjonalności z zakresu kontroli jakości wykonania elementów skanowanych. Temat okazał się wyjątkowo atrakcyjny zwłaszcza dla przedstawicieli branży druku 3D , automotive oraz produkcyjnej – tradycyjne metody pomiarowe nie są w stanie w precyzyjny sposób badać złożonych geometrii. Z myślą o pierwszej z wymienionych gałęzi przemysłu ulepszono również moduł teksturowania dostępny w programie, ułatwiając tym samym późniejszy wielokolorowy druk otrzymywanych modeli.

Nowością w oprogramowaniu SMARTTECH3Dmeasure 20 jest możliwość wykonywania i generowania raportów kontroli jakości skanowanych obiektów. Najnowsza wersja SMARTTECH3Dmeasure 20 pozwala użytkownikowi w prosty sposób dopasować wirtualny model badanego przedmiotu do chmury punktów powstałej podczas jego skanowania 3D. Następnie program liczy lokalne odchyłki pomiędzy powierzchniami idealnymi i zmierzonymi skanerem, prezentując je w formie kolorowych map odchyłek.

Inne nowości wprowadzone w najnowszej aktualizacji SMARTTECH3Dmeasure 20 to między innymi: usprawnienie procesów składania pojedynczych skanów w pełne obrazy skomplikowanych geometrii, dodanie takich funkcji obróbki siatek trójkątów jak decymacja (zmniejszenie ilości trójkątów składających się na powierzchnie) czy wygładzanie krawędzi, a także możliwość wykonywania pomiarów selektywnie, otrzymując odwzorowanie jedynie wybranego przez użytkownika fragmentu obiektu skanowanego.

Następne targi TCT Asia już za rok, a reprezentacja SMARTTECH3D na pewno się na nich pojawi by dalej zacieśniać więzi z przedsiębiorstwami ze wszystkich stron świata i budować swoją pozycję pośród czołowych dostawców rozwiązań dla Przemysłu 4.0.

SMARTTECH3D


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

HANNOVER MESSE 2021
2021-04-12 - 2021-04-16
Miejsce: Hanower
Konferencja ROBOTECH 2021
2021-09-22 - 2021-09-22
Miejsce: Wrocław
FABRYKA ROKU 2021
2021-12-08 - 2021-12-08
Miejsce: WarszawaO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce