Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Skaner Z Corp. stawia na dokładność

-- sobota, 01 marzec 2008

ZScanner 800 wyposażony został w trzecią kamerę wysokiej rozdzielczości, która znacznie zwiększa rozdzielczość i dokładność skanowania.

Nowy skaner 3D ZScanner 800 wykorzystuje trzecią kamerę, by pięciokrotnie zwiększyć rozdzielczość.

W projektowaniu 3D chodzi przede wszystkim o wizualizację i dokładność. Firma Z Corp. dodała do swojego asortymentu skanerów 3-D nowy model, który ma spełnić obydwa założenia.

Podobnie jak ZScanner 700, nowy ZScanner 800 jest ręcznym, samoorientującym się skanerem 3D, wykorzystywanym do tworzenia i rejestracji trójwymiarowego obrazu fizycznego obiektu lub prototypu, który następnie można przekazać zespołowi technicznemu lub włączyć do systemu CAD 3D, w celu wykonania dalszych prac projektowych. Najnowszy model wyposażony jest w trzecią kamerę wysokiej rozdzielczości, która pomaga uzyskać pięciokrotnie większą rozdzielczość i ponad dwukrotnie większą dokładność, niż miało to miejsce w przypadku poprzedniego modelu. Dzięki temu powstaje efektywne kosztowo i łatwe w użyciu uzupełnienie technologii szybkiego projektowania prototypów - tak twierdzą przedstawiciele firmy Z Corp, a Dave Tedder – kierownik ds. produkcji opisuje zalety zastosowania w produkcji:

„Wiele osób nie korzysta z programów CAD 3D, rzeźbiąc prototypy za pomocą gliny lub pianki. Z tego powodu trudno jest dziś przejść do fazy produkcji; skaner 3D pozwala na uchwycenie czynnika formy i bezpro-blemowe przejście do produkcji”.

Opisując walory urządzenia Tedder twierdzi, że model 800 (podobnie jak model 700), jest niezwykły, z racji swojej konstrukcji umożliwiającej trzymanie go w ręce, co eliminuje potrzebę instalacji na nieruchomych trójnogach, zajmujących wiele miejsca mechanicznych wysięgnikach czy zewnętrznych urządzeniach pozycjonujących, które sprawiają, że trudno jest przeprowadzić skanowanie w miejscach trudnodostępnych, takich jak np. wnętrze samochodu. Nowe skanery rejestrują także dane podczas jednej, ciągłej sesji skanowania, a nie w serii wielu ujęć z ustalonych pozycji. Metoda ta eliminuje konieczność wielogodzinnego przetwarzania, związanego z łączeniem wielu statycznych ujęć w jeden spójny skan.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce