Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

PRZEGLĄD BIUR PROJEKTOWYCH 2009

-- środa, 08 lipiec 2009

 

 

 Do pobrania:

 Przegląd biur projektowych 2009

 

 

 

 

 

 

 

Ogólna sytuacja ekonomiczna na świecie i w Polsce bezpośrednio wpływa na zmniejszającą się wartość produkcji w Polsce. W coraz to większym stopniu zakłady produkcyjne zmniejszają lub wręcz wstrzymują produkcję. Przenosi się to na wartość i zmniejszającą liczbę zleceń na wykonanie specyficznych zadań projektowych jednostkom zewnętrznym, do których między innymi należą biura konstrukcyjno-projektowe. Niestety, ale nie sprzyja to rozwojowi biur konstrukcyjnych i projektowych w naszym kraju.

Niniejszy Przegląd przedstawia biura konstrukcyjno-projektowe, których oferta jest w pierwszej kolejności skierowana do średnich i dużych zakładów przemysłowych. Z tego też względu nie uwzględniliśmy w naszym Przeglądzie, np. biur architektonicznych. Większość z prezentowanych biur jest obecna na polskim rynku od dłuższego już czasu. W Przeglądzie zamieściliśmy również informację o nowych biurach, które są obecne na polskim rynku od paru lat.

Oferta tych biur jest dość szeroka – od wzornictwa po kompleksowe rozwiązania i dostawę urządzeń produkcyjnych czy opracowania technologiczne i ich wdrażanie. Oprócz stricte technicznych i technologicznych projektów, oferowane są również kompleksowe rozwiązania systemowe dla biur konstrukcyjno-projektowych, oraz urządzenia wspomagające prace projektowe (np. drukowanie 3D).

W zależności od profilu działalności biur projektowych i tematów, które się one podejmują liczba osób pracujących w firmie waha się od kilku osób (pracownie związane ze wzornictwem przemysłowym) poprzez kilkunastoosobowe zespoły z udziałem kadry inżynierskiej. Większość to firmy zatrudniające więcej niż 15 osób. Biura, które zatrudniają zespoły liczące kilkudziesięciu inżynierów są zazwyczaj polskimi oddziałami zagranicznych firm konstrukcyjno-projektowych, których działalność związana jest z przemysłem motoryzacyjnym.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce