Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Projektowanie „zielonych” opakowań

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Ruch w kierunku ekologicznych opakowań zapoczątkuje zmiany w dziedzinie materiałów, projektów i urządzeń

Inżynierowie mogą odegrać rolę w poprawianiu ekologiczności poprzez ulepszenia wprowadzone w opakowaniach i urządzeniach do przetwarzania tworzyw sztucznych – takich jak ta linia produkcji folii rozdmuchiwanej. 

OPAKOWANIA ARTYKUŁÓW ŻYWNOŚCIOWYCH, NAPOJÓW I PRODUKTÓW POWSZECHNEGO UŻYTKU WKRÓTCE STANĄ SIĘ O WIELE BARDZIEJ EKOLOGICZNE.

W listopadzie zeszłego roku, Wal-Mart - gigant sprzedaży detalicznej w U.S.A. ogłosił, że wprowadzi nową Kartę Wyników Ekologicznego Opakowania (Sustainable Packaging Scorecard) jako część planu, którego celem jest zredukowanie zużycia opakowań o 5 procent do roku 2013. Od lutego firma będzie sprawdzać wskaźniki ekologiczności na karcie wyników jako sposób oceny opakowania używanego przez ponad 60.000 dostawców firmy.

Wal-Mart oparł kartę wyników na czymś, co znane jest pod nazwą “Siedem R w branży opakowań” – „usuwać, redukować, wykorzystywać ponownie, ponownie wprowadzać do obiegu, odnawiać, dochody i czytać” (remove, reduce, reuse, recycle, renew, revenue and read). Z technologicznego punktu widzenia, karta wyników faworyzuje metody pakowania, które obniżają produkcję gazów cieplarnianych, powodują powstanie bardziej wydajnych typów opakowań, zmniejszają koszty transportu i oferują inne opcje niż wywóz na składowisko odpadów pod koniec cyklu życia produktu.

Biorąc pod uwagę siłę przebicia sieci Wal-Mart, karta wyników już sprawiła, że przemysł opakowań zaczął zwracać większą uwagę na kwestię ekologiczności. Karta nie zaczęła jeszcze obowiązywać, ale już stała się potężnym katalizatorem prac związanych z ekologicznością, twierdzi Anne Johnson, dyrektor Koalicji na rzecz Ekologicznych Opakowań (Sustainable Packaging Coalition). Niektóre firmy już zaczęły wprowadzać nowe opakowania zaprojektowane tak, by uzyskać wysoką liczbę punktów. Dla przykładu, w maju 2007 r., firma J&J Packaging złożyła wniosek patentowy na nowy rodzaj sztywnego opakowania konturowego, „przyjaznego” dla karty wyników.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce