Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Projektowanie elementów blachowych w AIS2008

-- sobota, 01 wrzesień 2007

Moduł do projektowania elementów konstrukcji blachowych w Autodesk Inventor jest przeznaczony do projektowania metalowych obudów urządzeń, jak również rozmaitych elementów konstrukcyjnych z blach, takich jak: wsporniki, okucia, osłony itp. Choć zasadnicza idea i przeznaczenie modułu w Inventorze 2008 nie uległy zmianie, to na pewno zwiększył się komfort pracy i poprawiła przyjazność jego narzędzi.

Interfejs i obsługa

Inżynierowie Autodesk poświęcili wiele uwagi modułowi do rozwinięć blachowych dla nowej wersji programu. Zmiany obejmują pełny zakres funkcjonalności – od modelowania po dokumentację, ze szczególnym uwzględnieniem interfejsu obsługi oraz procesu projektowego.

Wielu projektantów, używających modułu, to użytkownicy okazjonalni, którzy nie mają czasu ani potrzeby stać się ekspertami w tym zakresie, dlatego ujednolicono wygląd okienek dialogowych i zwiększono klarowność zawartych w nich funkcji poprzez dodanie pomocnych ilustracji do opcji w oknach. Dzięki przyciskowi Zastosuj można dokonywać zmian bez opuszczania okien dialogowych, a udoskonalony podgląd zmian na modelu pozwala uniknąć stosowania metody prób i błędów. Efekt potencjalnej zmiany po prostu widać na projektowanym elemencie.

EFEKTY zmian w przeprojektowanym oknie dialogowym Kołnierz są przewidywalne i bezpośrednio widoczne na ekranie

Osobne okienko rozwinięcia blachy z poprzednich wersji programu zostało zintegrowane z głównym obszarem roboczym i aktywacja rozwinięcia następuje poprzez kliknięcie w przeglądarce. Ta pozornie nieduża zmiana ma poważny wpływ na sposób pracy i stwarza nowe możliwości edycyjne. Obecnie użytkownik pracujący z modułem rozwinięć blachowych może przełączać się między dwoma trybami, zagiętym oraz rozwiniętym, i to w dowolnym momencie. Oba tryby oferują edycję modelu blachy, w obu kolejne operacje edycyjne są dostępne w postaci historii w przeglądarce i oba mają swoje panele z narzędziami. W dalszej części artykułu powiem nieco więcej o specyfice nowego trybu rozwinięcia.

Autor: TEKST I RYSUNKI: ANNA NOWAK


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce