Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Poliester w służbie sztuki

-- piątek, 28 listopad 2008

We wrześniu 2008 roku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbyła się obrona dyplomowa unikatowej rzeźby wykonanej w całości z poliestru. Praca wieńcząca pięcioletnie studia pana Przemysława Pietrzaka, została przygotowana w PERFEKT Sobierajski, firmie specjalizującej się w nietypowych wdrożeniach w technologii poliestrowej i winyloestrowej.

Ze względów dydaktycznych, program stażu zakładał samodzielne wykonanie wszystkich prac przez stażystę. Zespół pracowników firmy PERFEKT Sobierajski służył wsparciem i doradztwem technologicznym. Pan Przemysław Pietrzak miał okazję poznać właściwości poliestrów i różne sposoby formowania laminatów. Nauczył się zasad i praktycznych technik formowania laminatów poliestrowych. Następnie pod opieką szefa produkcji PERFEKT Sobierajski, pana Marcina Dopierały, przystąpił do realizacji swojego dzieła.

W efekcie współpracy powstała naturalnej wielkości poliestrowa rzeźba mężczyzny. Rzeźba przedstawia współczesnego człowieka, którego siła leży w zdolności bycia konsekwentnym w swoich przekonaniach i wyborach życiowych, mimo zalewającej go „papki” informacyjnej.

Firma PERFEKT Sobierajski działa w obszarze nowoczesnych technologii do produkcji obudów z laminatów poliestrowych i winyloestrowych dla branży medycznej. Zajmuje się całościowymi wdrożeniami - począwszy od prac projektowych, poprzez prototypowanie i wprowadzanie do seryjnej produkcji. PERFEKT Sobierajski współpracuje m. in. z firmami EMED (elektrochirurgia), Ascor S.A. (pompy infuzyjne), HEBU Medical (elektrochirurgia) czy Cryoflex (krioterapia). PERFEKT Sobierajski organizuje praktyki dla studentów i absolwentów uczelni wyższych. W 2007 roku firma brała udział w programie „Staż dla innowacji” zorganizowanym przez Uniwersytet Warszawski.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce