Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Platforma EPLAN 2.6 jest już dostępna

-- wtorek, 16 sierpień 2016

To niemal wzorcowy przykład kultury innowacji „wyciągany prosto z pudełka”. Dzięki nowej wersji 2.6 Platformy EPLAN, użytkownicy mogą skorzystać z istotnych funkcjonalności inżynieryjnych, które mogą być w łatwy sposób integrowane w codziennych procesach pracy, włącznie z nowymi funkcjami projektowania zacisków i zarządzania danymi projektu, reprezentacją rurociągów w inżynierii płynów oraz zoptymalizowaną integracją IT. Warto również podkreślić, że dzięki wprowadzeniu kolejnego języka – języka tureckiego, Platforma EPLAN jest obecnie dostępna w 18 wersjach językowych.

Oprogramowanie EPLAN dotychczas było oferowane w 17 wersjach językowych. W związku z tym, iż od 2014 roku istnieje turecki oddział firmy EPLAN S&S w Stambule, do wersji 2.6 wprowadzono dodatkowo turecką wersję językową. Poza dodatkowym językiem, do najnowszej wersji wprowadzono wiele aktualizacji technicznych. Podczas przetwarzania i zarządzania listwami zaciskowymi, użyte akcesoria mogą być teraz łatwo uwidocznione. Ponadto, automatycznie lub ręcznie definiowane mostki również mogą być łatwo identyfikowane. Użytkownicy mają też możliwość wyświetlania bieżącego statusu zacisku, ponieważ jest on reprezentowany w Nawigatorze. Kolejną nowością jest to, że w nowym trybie widoku zorientowanego na połączenia można szybko stwierdzić, które z połączeń na zacisku są nieużywane i wciąż dostępne. Oprócz wymienionych funkcjonalności ułatwiających projektowanie, w dużym stopniu przyspieszono również cały proces inżynieryjny.

Zarządzanie projektami i danymi projektów

Korzystanie z narzędzia Quick Input Filter ułatwia zarządzanie projektami i danymi projektów. Podprojekty mogą być dowolnie definiowane i zapisywane, przy czym zapewniono większą dowolność w alokacji nazw. Przykładowo, zachowanie bieżącej wersji wymaga od użytkowników aktualizowania tylko głównego projektu zamiast zapisywania podprojektów. W zarządzaniu projektem, niektóre struktury mogą być wyszukiwane i zmieniane w obrębie całego projektu, co znacznie ułatwia nadzór nad całością. Ponadto, przyspieszono definiowanie sekwencji stron do wydruku lub zapisu w formacie PDF.

Schematy rurociągów i połączeń giętkich w widoku 3D

Liczne aplikacje z zakresu hydrauliki, pneumatyki, chłodzenia i smarowania wymagają korzystania z rur lub przewodów giętkich do transportu mediów, takich jak powietrze czy olej. EPLAN Fluid Professional, łącznie z dodatkiem EPLAN Pro Panel oferuje teraz możliwość reprezentacji rurociągu i giętkich połączeń hydraulicznych w widoku 3D z zachowaniem pełnej funkcjonalności schematu. Projektanci mogą dzięki temu przeglądać schemat lub np. analizować długości przewodów. Funkcja eksportu pozwala przesłać geometrię instalacji do zewnętrznego oprogramowania produkcyjnego sterującego gięciem rur.

Od planowania wstępnego do szczegółowej inżynierii

Wiele nowych funkcji zostało zoptymalizowanych tak, aby ułatwić integrację Platformy EPLAN z bieżącymi procesami technologicznymi użytkowników. EPLAN Preplanning umożliwia obecnie importowanie danych z zewnętrznych źródeł. Funkcja „preview” pozwala weryfikować dane wejściowe przed ich zaimportowaniem. Różnice są łatwe do wychwycenia i nawet wcześniej skasowane obiekty mogą być teraz łatwo odnalezione i usunięte z planowania wstępnego i szczegółowej inżynierii. Stanowi to kolejny krok w kierunku zapewnienia lepszej spójności i ciągłości danych w ramach całego projektu – od planowania wstępnego do szczegółowej inżynierii.

Lepsza integracja IT

W nowej wersji oprogramowania uproszczono również zarządzanie kontami użytkowników: istniejący użytkownicy mogą być łatwo zaimportowani do infrastruktury IT, bez konieczności dodawania nowych kont. Zarządzanie uprawnieniami użytkowników EPLAN zostało rozszerzone wraz ze wsparciem dla Active Directory. Ułatwiono korzystanie z baz danych: można obecnie wybrać właściwą bazę danych SQL z listy wszystkich dostępnych.

Źródło: EPLAN


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce