Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pierwsza z Europy Środkowo-Wchodniej

-- wtorek, 01 maj 2007

Prototypowanie cyfrowe pomaga polskiej firmie efektywniej produkować sprzęt medyczny

Autodesk, Inc. przyznał firmie Famed Żywiec – największemu producentowi sprzętu medycznego w Polsce – tytuł „Inventor of the Month” za kwiecień 2007 r.

CYFROWY prototyp z Famed Żywiec

Program „Inventor of the Month” wyróżnia innowacyjne projekty i osiągnięcia inżynieryjne klientów, którzy w swojej pracy wykorzystują oprogramowanie do projektowania trójwymiarowego Autodesk Inventor. Famed jest pierwszą firmą z Europy Środkowo-Wschodniej, która uzyskała to wyróżnienie.

Famed Żywiec, położony w pięknej Kotlinie Żywieckiej, zatrudnia ponad 1100 osób i oferuje setki różnorodnych produktów oraz specjalistycznych mebli dla szpitali i gabinetów lekarskich. Wśród nich znajdują się: stoły i lampy operacyjne, łóżka szpitalne i rehabilitacyjne, fotele stomatologiczne, fotele ginekologiczne, inkubatory, kolumny anestezjologiczne, wózki do transportu chorych oraz specjalistyczne wyposażenie do sal operacyjnych.

Firma, produkując sprzęt medyczny, łączy ponad 80 lat doświadczenia na rynku z najnowocześniejszymi technologiami oraz osiągnięciami w zakresie badań i rozwoju. Pozwala to jej wytwarzać i oferować produkty najwyższej jakości, które spełniają rygorystyczne wymagania bezpieczeństwa. Potwierdzeniem tego są liczne certyfikaty jakości, w tym ISO 9001, ISO 13485 oraz ISO 14001 – standard zarządzania środowiskowego, którym wyróżnia się organizacje minimalizujące wpływ swoich działań na środowisko.

Autodesk Inventor odgrywa kluczową rolę w projektowaniu, a następnie wytwarzaniu produktów przez Famed Żywiec, respektując przy tym wymogi związane z ochroną środowiska naturalnego. Dzięki wykorzystaniu narzędzi do projektowania trójwymiarowego inżynierowie Famedu mogą „zobaczyć” i „doświadczyć” idee już na etapie projektowania, zanim staną się one gotowymi produktami.

Współpraca z autoryzowanym partnerem i dostawcą oprogramowania Autodesk – firmą Evatronix SA – umożliwiła firmie Famed Żywiec szybkie uzyskanie korzyści z prototypowania cyfrowego, jakie daje Autodesk Inventor.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce