Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Oko stetoskopu

-- czwartek, 07 maj 2009

Korzystając z elektronicznego stetoskopu z niewielkim wyświetlaczem, lekarze mogą oglądać zmieniające się kształty fal bijącego serca

Swego czasu lekarze diagnozowali dolegliwości serca jedynie słuchając go. Przystawiali głowicę stetoskopu do klatki piersiowej pacjenta, a następnie na podstawie doświadczenia medycznego i wiedzy akustycznej wykrywali przypadłości od szmerów po niewydolność serca.

Zasłużony stetoskop może teraz mieć szansę na odzyskanie swojego miejsca wśród najlepszych lekarskich narzędzi diagnostycznych. Dzięki zintegrowaniu przetwarzania cyfrowego i technologii wyświetlania, obecnie lekarze mogą wykorzystywać stetoskop do „oglądania” tego, jak zachowuje się serce oraz do osłuchiwania go. Na dołączonym wyświetlaczu wielkości urządzenia PDA mogą obserwować zmieniające się kształty fal bijącego serca i stawiać wstępne diagnozy w krótszym czasie i po kosztach będących drobną częścią kosztów badań dokonywanych z wykorzystaniem echokardiogramu, czy innych złożonych badań.

To prawdziwy krok naprzód - twierdzi dr Nelson B. Schiller, kardiolog oraz uznany krajowy ekspert w dziedzinie kardiografii na Uniwersytecie Kalifornijskim, w Centrum Medycznym San Francisco. Urządzenie to jest lekkie, wygodne i łatwe w użyciu. A jakość danych jest naprawdę dobra.

Nowa technologia, opracowana przez HD Medical Group, może kiedyś służyć jako narzędzie do selekcjonowania pacjentów w szpitalnych izbach przyjęć. Może ono również zadomowić się w gabinetach lekarskich, gdzie lekarze rodzinni mogliby wykorzystywać je do badań kontrolnych pacjentów. Odegrało ono już swoją rolę w zatłoczonych klinikach medycznych Trzeciego Świata, które nie mają łatwego dostępu do drogich urządzeń diagnostycznych.

ViScope 100 może służyć jako narzędzie do selekcjonowania pacjentów w klinikach lub może pomagać lekarzom rodzinnym rozpoznawać, na ile poważny jest stan ich pacjenta.

Aby przeprowadzić selekcję pacjentów, nie są potrzebne bardzo złożone narzędzia - stwierdza Damon Coffman, kierownik i naczelny technik medyczny HD Medical Group, firmy, która opracowała nową technologię stetoskopową. Jeśli potrzebna jest jedynie decyzja o natychmiastowym leczeniu lub możliwości odłożenia go, stawianie pełnej diagnozy nie jest konieczne. Ten stetoskop pozwoli uzyskać odpowiedź bez konieczności inwestowania dodatkowych pieniędzy i czasu.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce