Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Okiełznanie Energii Wiatrowej

-- czwartek, 09 lipiec 2009

Jednym z przykładów zaawansowanej technologii napędu zębatego, opracowanej dla rozwiązań związanych z energią wiatrową, jest Flex Drive System firmy Timken ze zintegrowaną technologią łożysk Flexpin, która opiera się na zintegrowanych elastycznych łożyskach w części planetarnej systemu napędowego, w celu umożliwienia łożysku i części planetarnej odkształcanie się systemu, jednocześnie utrzymując dokładny i niezawodny kontakt zębów koła.

Jest to innowacyjny projekt, który może być wykorzystywany do optymalizowania i zmniejszania rozmiaru przekładni - dodaje Lucas. Jeśli klient zechce dodać mocy do tej samej przekładni, istnieje możliwość dodania Flex Drive System, co pozwoli na większą ilość energii bez względu na odkształcenia w pozostałej części systemu.

Końcową sprawą o istotnym znaczeniu dla tych systemów jest konserwacja. Turbiny wiatrowe są często zupełnie niedostępne do potrzeb konserwacji, ponieważ są usytuowane w górach, na pustyni albo na wybrzeżu Morza Północnego. Systemy monitorowania stanu pomagają monitorować działanie, a planowana konserwacja zwiększa osiągi i niezawodność systemów napędowych. Lecz ogólnie rzecz biorąc, celem jest osiągnięcie cyklu konserwacji turbin równego 1 rokowi, a więc rozplanowanie zabiegów konserwacyjnych obejmuje okresy na ogół dłuższe niż sześciomiesięczny okres dla turbin wznoszonych na lądzie.

Lucas twierdzi, że do czasu zmian ekonomicznych pod koniec roku 2008 spodziewał się rozwoju rynku energii wiatrowej w tempie wykładniczym. Jednak obecnie oczekuje się, że rynek energii wiatrowej będzie się rozwijać wolniej, mimo tego, że finansowanie z planu zakładającego stymulowanie pewnych reakcji rynkowych powinno przynosić pozytywne efekty.

Jednym z problemów jest połączenie turbin wiatrowych z główną siecią na lądzie. Na ogół tam, gdzie są dobre warunki wiatrowe, nie ma wielu mieszkańców, a więc sektor musi się opierać na sieci do przesyłu energii. Szczególnie w Ameryce Północnej wydajność sieci stanowi jedną z kluczowych kwestii dla sektora, która jest niezbędna dla spełnienia oczekiwań dla energii odnawialnej i wiatrowej.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce