Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Okiełznanie Energii Wiatrowej

-- czwartek, 09 lipiec 2009

Technologia zintegrowanych łożysk typu Flexpin firmy Timken umożliwia kołom zębatym na uginanie się bez zmiany położenia, co ulepsza niezawodność systemu w rozwiązaniach związanych z turbinami wiatrowymi.

Złe warunki pogodowe stwarzają dodatkowe problemy. Przemysł rozważa sytuacje ekstremalnych obciążeń i dokonywanie obliczeń w celu analizowania komponentów przesyłu energii z punktu widzenia zarówno obciążenia standardowego działania, jak i obciążeń ekstremalnych. Jednak istnieje szereg czynników, których nie można wziąć pod uwagę.

W odpowiedzi na tego rodzaju wyzwania inżynieryjne, Timken i inni dostawcy przekładni optymalizują swoje podstawowe technologie i oferują specjalistyczne produkty ukierunkowane na poprawianie wydajności i niezawodności układu zasilania w rozwiązaniach związanych z energią wiatrową.

Głównym celem jest ograniczenie tarcia. Projekty i konfiguracje łożysk, które są bardziej optymalne, mogą poprawić wydajność turbin i przekładni, redukując ilość tarcia w łożyskach oraz wytwarzanie ciepła, które wpływa na ogólny koszt na kilowatogodzinę.

Jednym z możliwych rozwiązań są łożyska o małym momencie obrotowym, w przypadku których geometria prowadnic i wykończenia powierzchniowego są zoptymalizowane w celu zmniejszenia tarcia tocznego. W innych segmentach rynku przemysłowego rozwiązanie to obniża straty mocy powodowane przez łożyska (w wyniku tarcia pomiędzy komponentami łożysk o ponad 30 procent) i pomogło poprawić wydajność paliwową aż do 2 procent.

Ukierunkowanie na podstawowe kwestie techniczne jest również istotne dla poprawiania działania systemu. Główne osiągnięcia w tym zakresie obejmują prace nad rodzajami powierzchni, w przypadku których powłoki i wykończenie mogą ulepszyć trwałość zmęczeniową łożysk, odporność na korozję, prędkość oraz zmniejszanie tarcia.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce