Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Obrabiarki Anno Domini 2008 – oferta na dziś, inwestycja na przyszłość

-- piątek, 01 luty 2008
DO POBRANIA:
Raport: Obrabiarki
   

  

 

 

Obrabiarki sterowane numerycznie są dzisiaj podstawą nowoczesnych procesów technologicznych, gdzie ważna jest zarówno wysoka jakość wytwarzanych wyrobów, jak i szybkość dostosowywania produkcji do zmieniającej się sytuacji na rynku. Są one coraz powszechniej stosowane. Systematycznie rośnie zapotrzebowanie na odpowiednio wykwalifikowanych operatorów i programistów tego typu maszyn.

W ofercie handlowej pojawiają się różne typy obrabiarek, od prostych tokarek i frezarek po maszyny wielofunkcyjne, w tym również wielowrzecionowe. Klient zatem ma do wyboru konkretne firmy, oferujące obrabiarki o różnej wielkości przestrzeni roboczej, różnorodnych konstrukcji związanych ze sterowaniem ruchów w poszczególnych osiach. Dodatkowo oferowane jest wyposażenie opcjonalne, takie jak: magazyny narzędzi, stoły obrotowe, sondy narzędziowe i przedmiotowe. Inne opcjonalne wyposażenie stanowić mogą systemy doprowadzenia cieczy chłodząco-smarującej lub systemy odprowadzenia wiórów ze strefy skrawania. Do każdej obrabiarki można wybrać jeden spośród kilku dostępnych układów sterowania. Dodatkowo oferowane są obrabiarki do pracy z dużymi parametrami skrawania, przeznaczone głównie do obróbki zgrubnej głowicami frezarskimi. W ofercie znaleźć można także obrabiarki przeznaczone zasadniczo do obróbki półwykańczającej i wykańczającej. Można też zamówić obrabiarkę z systemem wymiany palet.

Dynamicznie rozwijający się rynek obrabiarek sterowanych numerycznie w Polsce powoduje urozmaicenie oferty handlowej, związanej zwykle z określonym profilem produkcji. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup obrabiarek, realizujących tzw. obróbkę szybkościową lub wysoko wydajną. Budowa dzisiejszych obrabiarek CNC ma strukturę modułową, upraszczającą znacznie proces projektowania i dostosowanie do potrzeb potencjalnego klienta.

Autor: Tekst: Grzegorz Skorulski


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce