Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

„Nowy, wspaniały świat” rozwoju produktu

-- sobota, 01 wrzesień 2007

– W przypadku 777, pierwszego samolotu z pełną trójwymiarową definicją produktu, byliśmy naprawdę skupieni na tym, w jaki sposób moglibyśmy poprawić jakość i zmniejszyć koszt składania w całość wszystkich elementów – mówi Kevin Fowler, wiceprezes ds. integracji systemów, procesów i narzędzi w firmie Boeing w Seattle. – Ale samolot pasażerski jest czymś, co pozostaje w służbie długo – zazwyczaj 20 do 30 lat. Wiedzieliśmy, że definicja oparta na trójwymiarowym modelu ma ogromną wartość i staramy się to wykorzystać w całym cyklu rozwojowym produktu.

Przyjęcie podejścia uwzględniającego PLM oznaczało, że Boeing może wykorzystywać tę samą trójwymiarową definicję produktu do innych istotnych aspektów procesu konstrukcji samolotu – na przykład do aplikacji wykorzystującej przeglądarkę internetową, która pozwala klientom linii lotniczych konfigurować wystrój wnętrza samolotu konstruowanego zgodnie z życzeniami klienta lub ilustrowany katalog części, którego używano by do wyszukiwania części zamiennych, gdy 787 wejdzie do eksploatacji. W przypadku 777 i wcześniejszych samolotów wszystkie z tych zadań poprojektowych były odtwarzane ręcznie, co często wiązało się ze skomplikowaną translacją, by wzajemnie niekompatybilne pakiety CAD mogły korzystać ze wspólnych danych.

– Wykorzystanie oprogramowania PLM jest ważne dla klienta linii lotniczych, ponieważ otrzymuje on produkt o wiele wyższej jakości; ułatwia ono także uzyskiwanie danych potrzebnych do skutecznego wykorzystywania produktu w służbie – mówi Fowler. – Jest to ważne dla Boeinga, ponieważ umożliwia to nam najbardziej skuteczne projektowanie i produkcję wyrobu o najwyższej jakości, zmniejsza także ilość translacji danych i procesów wykonywanych ręcznie.

Połączeni wirtualnie

Autor: TEKST: BETH STACKPOLE ILUSTRACJE: BOEING


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce