Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Nowa wersja Zortrax Z-Suite dla Mac OS X i Windows - jeszcze prostsze druko-wanie 3D

-- wtorek, 19 maj 2015

Oprogramowanie Z-Suite teraz z pełnym wsparciem dla systemu Mac OS X oraz łatwiejszą obsługą w Windows.

Firma Zortrax, polski lider w dziedzinie druku 3D, poinformowała o aktualizacji swojego autorskiego oprogramowania Z-Suite, które pozwala w łatwy sposób przygotowywać modele 3D do druku na platformach Mac OS X i Windows. Wprowadzone zmiany sprawiły, że obsługa programu stała się jeszcze bardziej intuicyjna, a użytkownicy zyskali nowe możliwości edycji w stosunku do poprzednich wersji. Program pozwala przygotować gotowe modele do druku bez specjalistycznej wiedzy. Zmiany w oprogramowaniu wpłynęły również na fizyczne właściwości powstających w drukarkach modeli.

Nowa wersja oprogramowania Z-Suite oznaczona została jako stabilna 1.0.0. i jest pierwszą, która zapewnia pełne wsparcie systemu Mac OS X. Oznacza to, że posiadacze komputerów Apple mogą teraz korzystać z pełni możliwości oprogramowania bez obaw o stabilność jego działania. Zmiany dotyczą również wersji dla systemu Windows (wsparcie dla wersji systemów od XP po 10), a najbardziej widoczne dotyczą interfejsu użytkownika – dzięki nim nie tylko poprawiono wygląd programu, ale również  wygodę obsługi i szybkość jego działania.

Program Z-Suite przetwarza modele 3D na pliki .zcode odczytywane przez drukarki Zortrax, a także pozwala określić właściwości, rozmiar i położenie drukowanych elementów na platformie drukarki. Wraz z aktualizacją oprogramowania poprawiono wydajność wyświetlania podglądu wydruku – modele ładowane są szybciej, a ich obsługa jest płynniejsza niż do tej pory. Poprawiono także pełne wyświetlanie wszystkich warstw modeli, dzięki czemu obraz generowany na komputerze nie zawiera żadnych uproszczeń w stosunku do drukowanego w rzeczywistości przedmiotu.

„Z-Suite to nasze autorskie oprogramowanie, które powstało po to, by proces przygotowywania modeli do druku 3D był jak najprostszy i intuicyjny. Dzięki Z-Suite mając gotowy projekt 3D, można go łatwo dostosować do używanych materiałów, powierzchni na platformie drukarki, czy określić pozycję, w jakiej przedmiot będzie drukowany. Przyjazny interfejs użytkownika sprawia, że do obsługi programu nie są wymagane specjalistyczne umiejętności.” – wyjaśnia Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.  „Ponieważ Zortrax to zintegrowane środowisko druku 3D, przez rozwój oprogramowania wpływamy nie tylko na łatwość obsługi procesu druku, ale pozwala nam ono oddziaływać również na fizyczne właściwości wydruków, jakie powstają w naszych drukarkach.” – dodał Tomasiak.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce