Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Naprawdę wytrzymałe kolana

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Rosnący w zawrotnym tempie popyt na urządzenia implantowane o lepszych charakterystykach roboczych powoduje lawinowe powstawanie nowych materiałów i ulepszanie procesów technologicznych

Formowane wtryskowo struktury porowate zaprojektowano tak, by wspomagały wzrost kości. Zdjęcie przedstawia strukturę z tlenku glinu.

Zwróćcie uwagę na duże postępy w ortopedii i innych rodzajach terapii medycznych wykorzystujących nowatorskie materiały i techniki obróbki, które można połączyć z komórkami macierzystymi, o rząd wielkości poprawiając wzrost kości i innych tkanek.

Konwergencja technologii medycznych w formie kombinacji biomechanicznych ma ogromny potencjał w sektorze ortopedycznym, twierdzi Michael Haider, dyrektor generalny firmy biomedycznej BioE, dostarczającej ludzkie komórki macierzyste do opracowywania leków i badań terapeutycznych. Natomiast Phillips Plastics opracowuje niestandardowe struktury, mające zwiększać wzrost komórek macierzystych wydzielonych przez BioE z ludzkiej krwi pępowinowej.

Terapeutyki opracowane wspólnie przez firmy Phillips i BioE będą wykorzystywane do leczenia osteoporozy i złamań kości biodrowych, kręgosłupa, nadgarstka, ramion i nóg, a także naprawy uszkodzonych stawów w całym ciele. Wartość rynku komórek macierzystych do zastosowań ortopedycznych może przekroczyć 3 mld USD w ciągu następnych 10 lat, mimo że dziś wynosi ona mniej niż 100 mln USD. Około 75 milionów Amerykanów ma problemy natury ortopedycznej – jest to jedna z dziedzin terapii medycznej w których następuje gwałtowny wzrost.

Stosowane obecnie metalowe implanty ortopedyczne, wykonane zazwyczaj z tytanu, stali nierdzewnej lub chromokobaltu, mogą wytrzymać 10 do 15 lat, mimo że niektórzy chirurdzy-ortopedzi mówią pacjentom, że metal może wytrzymać ponad 20 lat. Celem badań i przeznaczeniem nowych materiałów jest przedłużenie okresu przydatności implantów, zarówno poprzez obróbkę powierzchniową pobudzającą wzrost kości, jak i nowe systemy, w których komórki macierzyste rozrastają się w kości, zastępując ulegające biodegradacji elementy z tworzyw sztucznych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce