Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

„Napędzany” Aliasem oraz Inventorem...

-- niedziela, 01 lipiec 2007

Amerykańska firma motoryzacyjna Palumbo Motorcar (www.palumbocars.com), zajmująca się projektowaniem oraz produkcją nowatorskich samochodów, wykorzystuje oprogramowanie Autodesk Inventor i Autodesk Alias Studio do projektowania wysokiej jakości przyjaznego dla środowiska prototypu samochodu, nazwanego Palumbo M-80

Palumbo M-80, wyposażony w hybrydowy napęd gazowo-elektryczny, chociaż plasuje się na rynku samochodów luksusowych, nie tylko rozwija dużą prędkość i dysponuje ogromym przyspieszeniem, ale także cechuje się ekonomią eksploatacji i niewielkim wpływem na środowisko.

 

  

TO JESZCZE tylko wizualizacja, ale zarazem... cyfrowy prototyp

 

Zarówno oprogramowanie Autodesk Inventor, jak i AliasStudio odegrały kluczową rolę w projektowaniu koncepcyjnym, tworzeniu dokumentacji oraz komponentów dla samochodu Palumbo M-80. Inventor, zdaniem przedstawicieli firmy, okazał się najlepszym wyborem dla stworzenia trójwymiarowego projektu Palumbo, zapewniając kompleksowy i zintegrowany zestaw narzędzi do tworzenia projektu 3D i dokumentacji oraz projektowania systemów przewodów oraz weryfikacji projektu. Z kolei AliasStudio dostarczył Palumbo kompletny zestaw narzędzi wykorzystywanych w procesie projektowania koncepcyjnego, łącząc wszystkie obszary niezbędne do określenia kształtu oraz komunikacji, od szkiców i koncepcji poprzez modelowanie komponentów po wizualizację, w ramach jednego intuicyjnego środowiska pracy.

Palumbo jest jednym z klientów czerpiących korzyści z kompleksowych rozwiązań Autodesk. Najnowsze z nich redefiniują proces projektowania poprzez wspieranie oraz łączenie dziedzin związanych z cyfrowym tworzeniem produktów, począwszy od wzornictwa przemysłowego po zagadnienia mechaniczne, elektryczno-inżynieryjne oraz produkcję.

– Wykorzystanie AliasStudio do pokazania i modyfikowania nowych koncepcji w 3D przyczyniło się do optymalizacji naszego procesu projektowania – mówi Joe Palumbo, prezes Palumbo Motorcar. – Łatwość użytkowania oraz jakość modelowania powierzchni sprawiają, że proces projektowania jest szybszy, zmniejszając tym samym ryzyko zmian bądź utraty naszych oryginalnych koncepcji projektowych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce