Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Mechanizmy śrubowo-planetarne: nowe rozmiary rozszerzają możliwości ich zastosowania

-- wtorek, 03 luty 2015

Firma Bosch Rexroth otwiera nowe możliwości zastosowania mechanizmów śrubowo-planetarnych w nowych rozmiarach. Elementy napędu o maksymalnej średnicy śrub 75 mm i największym skoku gwintu 20 mm mają maksymalną nośność statyczną na poziomie 1 496 kN przy zachowaniu niewielkich wymiarów. Znakomicie nadają się do maszyn o średniej wielkości i dużym obciążeniu, takich jak prasy, wtryskarki do tworzyw sztucznych i obrabiarki.

Elektryczne prasy i wtryskarki do tworzyw sztucznych zmierzają ku coraz wyższym klasom wydajności. Mechaniczne systemy osiowe muszą więc sprostać coraz większym wymaganiom w zakresie przenoszonych sił. Wymagania te spełniają mechanizmy śrubowo-planetarne firmy Bosch Rexroth o średnicach śrub 60 i 75 mm i skokach gwintu 10 i 20 mm. . Dostępne są również śruby o średnicach 20, 30, 39 i 48 mm i skokach gwintu 5 i 10 mm. Elementy w nowych rozmiarach mają nośność dynamiczną do 544 kN i statyczną do 1 496 kN przy zachowaniu minimalnych wymiarów instalacji. Te jednostki napędowe są wydajnym rozwiązaniem napędów dla takich maszyn jak prasy czy wtryskarki do tworzyw sztucznych.

Zasady konstrukcyjne mechanizmów śrubowo-planetarnych umożliwiają dużą nośność w odniesieniu do wymiarów instalacji. Satelity obracają się w nakrętce ze zdefiniowanym profilem kontaktu wokół gwintu, równolegle do osi napędu. Zapewnia to płynne działanie i zmniejsza emisję hałasu. Duża powierzchnia kontaktowa skutkuje wysoką sztywnością osiową i nośnością oraz długą żywotnością urządzenia. Te mechanizmy śrubowe oferują dużą precyzję i powtarzalność pozycjonowania nawet przy minimalnych zakresach ruchu. Użytkownik otrzymuje spójną jednostkę mechatroniczną jednego producenta, wyposażoną również w serwomotor oraz moduł sterujący i umożliwiającą przenoszenie dużych sił w minimalnej przestrzeni instalacji.

Kompaktowe pojedyncze nakrętki cylindryczne, nakrętki kołnierzowe i dzielone nakrętki kołnierzowe we wszystkich klasach tolerancji zapewniają dużą swobodę projektowania. W zastosowaniach wymagających wysokiej precyzji wszystkie typy nakrętek są wstępnie napięte. Umożliwia to bezluzowy ruch w klasach tolerancji T7 i T5.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce