Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

LNP X-Gen Starflam

-- piątek, 01 czerwiec 2007

GE Plastics wprowadza na rynek nową rodzinę zaawansowanych tworzyw LNP Starflam, charakteryzujących się bardzo niską palnością i spełniających normy dotyczące braku halogenków. Tworzywa poliamidowe wzmacniane włóknem szklanym LNP X-Gen Starflam Z270 spełniają wymogi unijnej dyrektywy WEEE o utylizacji urządzeń elektrycznych i elektronicznych, przepisy dotyczące substancji niebezpiecznych oraz inne normy ekologiczne. Nowe produkty mają znakomite własności mechaniczne i elektryczne, przewyższając pod tym względem tradycyjne materiały z domieszkami bromowanymi i czerwonym fosforem i są łatwe w obróbce. Charakteryzują się ponadto dużą estetyką powierzchni oraz umożliwiają znakowanie laserowe.

Tworzywa LNP X-Gen Starflam Z270 zawierają niehalogenowane domieszki obniżające palność i emisję dymu i już przy bardzo małej grubości spełniają normy UV97 V-0, jak i IEC60335. Mają też doskonałe własności termiczne (RTI 140 °C) oraz elektryczne (CTI 600V). Odpowiednia charakterystyka mechaniczna, między innymi dobra ciągliwość i niska skłonność do wypaczeń, umożliwia użycie tych materiałów w bardzo wymagających zastosowaniach i przy praktycznie dowolnym rozmiarze.

Stosować – tak, ale gdzie?

Przepisy o substancjach niebezpiecznych wymogły upowszechnienie nowych metod lutowania, w których powierzchniowy montaż złączy na płytkach drukowanych odbywa się bez użycia ołowiu. W związku z tym firma Winchester Electronics, amerykański producent szybkich złączy informatycznych, wprowadziła na rynek kompletną linię wyrobów spełniających te wymogi. Stwierdzono jednak przy tym, że używane do tego celu tworzywo PBT nie jest odporne na wysokie temperatury wytwarzane w piecach rozpływowych używanych do lutowania bezołowiowego. Potrzebne było tworzywo nie tylko wytrzymujące wysoką temperaturę, ale także spełniające normy zabraniające używania halogenowych środków obniżających palność oraz mające szereg innych, ściśle określonych własności. Wszystkie te wymagania spełniło tworzywo LNP X-Gen Starflam Z270 z oferty GE. Ponadto materiał dostarczony przez GE Plastics mógł być obrabiany przy użyciu już posiadanych form, co oznacza ogromną oszczędność środków kapitałowych i natychmiastowe wdrożenie nowej technologii.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce