Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ładowarki teleskopowe w natarciu

-- piątek, 28 listopad 2008

System sprawia, że niedoświadczonym użytkownikom łatwiej jest obsługiwać maszynę. Nikt, kto nigdy nie obsługiwał maszyny, nie może nawet zbliżyć się do doświadczonych operatorów, jeśli chodzi o podnoszenie ładunków i umieszczanie ich w wysoko położonych, trudnodostępnych miejscach. Korzystając z zaawansowanych funkcji, takich jak sterowanie ruchem w płaszczyźnie XY, mogą oni z łatwością przesuwać ładunki pionowo w górę, prosto przed siebie i z łatwością umieszczać je w pożądanych miejscach.

Sterowniki PLUS+1™ oferują ujednolicone podejście i oprogramowanie do komunikacji z joystickiem, czujnikami i zaworami w systemie ładowarki teleskopowej.

Innym aspektem poprawy osiągów jest to, że producenci OEM mogą elektronicznie dopasować urządzenie do potrzeb użytkownika. Jedna wypożyczalnia może potrzebować wyposażonego w dobre tłumienie, bardzo „płynnie” działającego systemu dla niedoświadczonych operatorów, który zapewni gładki i pozostający pod kontrolą ruch. Inny klient może potrzebować bardziej wydajnej maszyny, szybciej reagującej na polecenia wydawane joystickiem. Maszynę można skonfigurować za pomocą oprogramowania tak, by uzyskać inny sposób działania i komfort obsługi.

Istnieją także korzyści natury instalacyjnej w stosunku do sterowania hydraulicznego za pomocą pilota. W porównaniu z istniejącymi maszynami, nastąpiło zmniejszenie liczby przewodów, połączeń i łączników, w jakie musi być wyposażona maszyna; a sterowanie elektroniczne sprawia, że instalacja jest „czysta”.

Niektóre z barier utrudniających przejście na sterowanie elektroniczne to koszt czujników i postrzegany stopień komplikacji. Mimo że ceny czujników spadły, nadal istnieją obawy co do pewnych ich typów. Organizacje serwisowe wyszkolono do usuwania problemów natury mechanicznej i hydraulicznej i postrzegają one elektronikę jako coś skomplikowanego i coś, z czym trudno się pracuje. Zamiast szukać problemu natury mechanicznej lub hydraulicznej, być może trzeba będzie podłączyć analizator i szukać błędnego kodu. W rzeczywistości, utrzymanie urządzenia na chodzie może okazać się łatwiejsze niż dotychczas, ale istnieje bariera mentalna, którą trzeba będzie pokonać, aby organizacje serwisowe mogły w pełni zaakceptować sterowanie elektroniczne.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Fabryka Roku 2020
2020-12-09 - 2020-12-09
Miejsce: Warszawa
Konferencja DESIGNTECH 2021
2021-03-04 - 2021-03-04
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa SMART AUTO 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa BATTERY POWER 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: WrocławO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce