Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ładowarki teleskopowe w natarciu

-- piątek, 28 listopad 2008

Firma Sauer-Danfoss rozszerzyła swój asortyment sterowników PLUS+1™, by zapewnić komunikację z joystickiem, czujnikami i zaworami w systemie. System ten umożliwia producentom OEM łatwą konfigurację oprzyrządowania sterującego i programowania, zamiast polegania na pomocy z zewnątrz oraz rozwoju sprzętu i oprogramowania. Oprócz tego, spadł koszt czujników, w które wyposażone muszą zostać maszyny. Teraz same czujniki, joysticki i sterowniki zbliżają się do punktu, w którym będą konkurencyjne w stosunku do pojedynczych podzespołów hydraulicznych – dodaje Eisenmenger.

Podczas gdy celem jest zarówno poprawa wydajności, jak i obniżka kosztów, główną korzyścią jest zmiana parametrów pracy definiowana przez oprogramowanie, a nie oprzyrządowanie. Opcje maszyny i poziomy wydajności można implementować za pomocą oprogramowania i/ lub czujników, przy minimalnej ilości zmian w mechanizmach hydraulicznych.

Jednym z przykładów tej metody jest skrócenie czasu jednostkowego poprzez zastosowanie zwiększonego przepływu hydraulicznego z pompy, w celu szybszego przesuwu cylindrów.

Nowa architektura systemowa zwiększyła możliwości ładowarek teleskopowych. Ergonomicznie umieszczone joysticki poprawiły komfort pracy operatora i oferują jedyne w swoim rodzaju możliwości, takie jak elektroniczne poziomowanie wideł. Technologia dzielenia strumienia i sterowania uzależnionego od obciążenia zapewnia maksymalną możliwość sterowania wieloma funkcjami maszyny w warunkach zmiennego obciążenia i zmiennych wymaganiach związanych z ciśnieniem. Modułowa budowa zaworu sprawia, że łatwiej jest dopasowywać systemy do wymagań użytkownika.

Sterowanie elektroniczne umożliwia to poprzez zapobieganie zgaśnięciu silnika w sytuacji, gdy operator chce zastosować większe ciśnienie i przepływ, niż pozwala na to silnik. Sterowanie może także tłumić/ spowalniać szybki ruch za pośrednictwem programowego stopniowania poleceń operatora i w warunkach bliskich osiągnięcia granicznych parametrów pracy.

Innym przykładem jest sterowanie ruchem w płaszczyźnie XY, gdy operator może przemieszczać ładunek w płaszczyźnie pionowej lub poziomej za pomocą prostego ruchu joysticka. W przeszłości, jeśli użytkownik chciał podnieść ładunek, operator musiał unieść wysięgnik i wysunąć teleskop. Ale użytkownicy musieli wykonać obie te operacje na raz lub po kolei, etapami, by ładunek poruszał się we właściwym kierunku – nadmienia Eisenmenger. Nadal można tak robić, ale teraz można przerzucić przełącznik i zmienić efekt ruchu joysticka, tak by ładunek szedł prosto w górę lub w dół, lub prosto do przodu, lub do tyłu, a operator nie musi dokonywać precyzyjnych korekt, by ładunek przesuwał się gładko w pożądanym kierunku.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Fabryka Roku 2020
2020-12-09 - 2020-12-09
Miejsce: Warszawa
Konferencja DESIGNTECH 2021
2021-03-04 - 2021-03-04
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa SMART AUTO 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa BATTERY POWER 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: WrocławO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce