Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Ładowarki teleskopowe w natarciu

-- piątek, 28 listopad 2008

Elektroniczne sterowanie i oprogramowanie dostarczają technologię, która umożliwia wprowadzanie poważnych udoskonaleń w budowie systemów ładowarek teleskopowych

Elektronika i oprogramowanie łączą swoje możliwości z hydrauliką, by obniżyć koszty systemu, zwiększyć osiągi i dodać nowe funkcje, powodując przejście na sterowanie elektroniczne w dziedzinie systemów ładowarek teleskopowych. Wyposażenie systemów hydraulicznych w sterowniki elektroniczne i joysticki daje im inteligencję i elastyczność, umożliwiając wdrożenie takich funkcji, jak sterowanie ruchem w płaszczyźnie XY oraz opcji wydajnościowych wymaganych przez konkretnego klienta.

Przemysł robi dobrą robotę, utrzymując koszty podzespołów na niskim poziomie, ale żeby obniżyć całkowity koszt systemu, trzeba spojrzeć na cały system i przejść do elektroniki, by możliwe były dalsze postępy – twierdzi Jim Eisenmenger, starszy inżynier ds. zastosowań w firmie Sauer-Danfoss. Zamiast skupiać się na pompach, zaworach i joystickach jako takich, producenci OEM przyglądają się wszystkim tym podzespołom, kosztom przekonstruowania maszyny, kosztom instalacji oraz kosztom związanym ze zrozumieniem systemów przez organizację serwisową i ich utrzymaniem w terenie.

Ładowarki teleskopowe, znane także pod nazwą wózków widłowych do pracy w trudnym terenie, to przypominające traktory maszyny z napędem na cztery koła, wyposażone w rozkładany wysięgnik oraz zestaw wideł do podnoszenia palet i umieszczania ładunków na większej wysokości. Niektóre maszyny mogą podnosić i umieszczać ładunki na wysokości do 17 metrów, zaś udźwig systemów przekracza 5400 kG.

W Europie elektroniczne systemy sterowania już występują powszechnie, ponieważ właściciele-operatorzy uzasadniają dodatkowe wydatki, powołując się na wartość sterowania elektronicznego. W USA głównymi nabywcami są wypożyczalnie sprzętu i koszt zakupu zawsze był ważniejszy od zwiększenia wydajności.

Zmienia się to, że elektronika i oprogramowanie potrzebne do sterowania elektronicznego stały się solidniejsze i prostsze w użyciu. W przeszłości, klienci musieli znać język programowania i wiedzieć, w jaki sposób zaprojektować lub przygotować specyfikację oprzyrządowania. Teraz istnieją graficzne środowiska programowania oraz oprzyrządowanie konfigurowalne, takie jak system sterowania Sauer- Danfoss PLUS+1™.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce