Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Jednak Wirtualny Świat

-- czwartek, 07 maj 2009

Postępy w symulacjach, narzędziach współpracy 3-D oraz mocy centralnego procesora (CPU) zdecydowanie na czele

Chociaż inżynierowie skupiają się na wirtualnym świecie CAD i CAE w celu dokonywania coraz bardziej złożonych prac projektowych i testowych we wczesnych etapach różnych prac projektowych, świat fizyczny na ogół ma jednak specjalne znaczenie dla potrzeb walidacji i tworzenia prototypów oraz opracowywania oprzyrządowania do produkcji.

Cray’s CX1

Jednakże dzięki wielu pojawiającym się technologiom ulotna koncepcja wirtualnego rozwijania produktów— czyli projektowania, tworzenia prototypów i rozwijania zarówno samego produktu, jak i procesu wytwarzania w pełni cyfrowym środowisku— zaczyna stawać się rzeczywistością. Niezwykle dynamiczne, lecz tańsze platformy grafiki i obliczeń, łatwiejsza w stosowaniu wizualizacja, trójwymiarowe narzędzia do symulacji i współpracy wraz z zintegrowanymi systemami do rozwijania i testowania produktów mających wbudowane komponenty mechaniczne, elektryczne i oprzyrządowania są nie tylko inspirujące, ale co najważniejsze umożliwiają organizacjom inżynierskim wykonywanie coraz większego zakresu czynności w świecie cyfrowym.

Michelle Boucher, analityk badawczy w Aberdeen Group w Bostonie twierdzi, że chociaż firmy nigdy nie będą w stanie odejść od fizycznej walidacji w 100% przypadków, wiodący gracze traktują tę koncepcję niezwykle poważnie i w związku z powyższym starają się jak najbardziej rozszerzać swoje zakresy w świecie cyfrowym. Twierdzi on: Przeprowadzane przez nas badania ciągle sugerują, że naciski na skrócenie czasu do wprowadzenia na rynek napędzają zmiany w sposobie, w jaki ludzie opracowują swoje produkty. Firmy starają się uzyskiwać więcej danych na wcześniejszym etapie, pragną, aby ich procesy stawały się skuteczniejsze, a ponadto próbują wytwarzać lepsze produkty, które powinny stawać się coraz bardziej konkurencyjne.

A więc co dokładnie prowadzi nas do nowej ery w pełni cyfrowego rozwijania produktów? Poniżej przedstawiamy kilka pojawiających się trendów i technologii.

Technologia 3D: wszechobecny sposób na przekazywanie informacji o produkcie


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce