Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Jak obniżyć koszty?

-- niedziela, 01 czerwiec 2008

Kolejna strategia to zatrudnianie zdolnych inżynierów w dziale zakupów na wczesnym etapie kariery, dzięki czemu mogą oni lepiej zrozumieć cele kosztowe firmy. Trzy lata później, po powrocie do działu technicznego, mogą wnieść o wiele większy wkład – dodaje.

10 sztuczek pozwalających zmniejszyć koszty

Poniżej znajduje się opis 10 strategii opracowanych przez Design News, które można wykorzystać, by uniknąć ryzyka związanego z wysokimi i nieprzewidywalnymi cenami materiałów: podobnie jak przykłady podane przez Anderssona, większość tych strategii nie polega na prostym zastąpieniu pewnych materiałów innymi w celu zmniejszenia kosztów – są to raczej alternatywne metody, czasem wymagające sporej ilości czasu obsługi technicznej, które pozwalają zmniejszyć koszty, zapewniając także inne korzyści.

1. Przejście z odlewania kokilowego stopów cynku na odlewanie kokilowe stopów magnezu. Ceny cynku wzrosły ponad czterokrotnie w latach 2005-2006, a potem trochę spadły. Dla porównania, cena magnezu była raczej stabilna. Według Chicago White Metal, w gorącokomorowych maszynach do odlewania stopów magnezu można zastosować identyczne kokile, jak do odlewania stopów cynku, co umożliwia szybkie rozpoczęcie produkcji po przeprowadzeniu badania kokili i wykonaniu próbek.

2. W branży kosmetycznej - zastąpienie stali nierdzewnej powłokami porcelanowymi, naśladującymi jej wygląd. Whirlpool wykorzystuje te powłoki w niedawno wprowadzonym asortymencie artykułów elektrycznych. Na szkliwie porcelanowym odciski palców nie rzucają się specjalnie w oczy, nie odbarwia się ono pod wpływem wysokiej temperatury, jest odporne na plamy, zarysowania i działanie chemicznych substancji czyszczących.

3. Zastąpienie stali walcowanej formowanym tworzywem w postaci arkuszy (SMC). SMC to związek wzmocniony włóknem szklanym, wykorzystujący termoutwardzalne tworzywo sztuczne jako materiał matrycowy. Tworzywa wzmocnione włóknem szklanym są zazwyczaj o 25 do 35 procent lżejsze od elementów stalowych i można je produkować przy użyciu taniego oprzyrządowania. W niektórych przypadkach, elementy można kształtować jedynie przy zastosowaniu formowania. Wadą tego rozwiązania jest to, że proces może zająć sporo czasu, zaś wskaźniki recyklingu są znacznie gorsze niż w przypadku stali.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce