Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

HP tworzy pod kątem rynku MCAD

-- wtorek, 09 wrzesień 2008

Architektura daje inżynierom bezpieczny dostęp w czasie rzeczywistym do zasobów wysokowydajnych stacji roboczych tam, gdzie jest im potrzebny

 

Firma Hewlett-Packard wykorzystuje swoją infrastrukturę, by poprawić zdolność produkcyjną inżynierów – nowa oferta firmy skierowana jest do firm potrzebujących skonsolidować bazy danych, zorganizować biura w miejscach odległych i w sposób bezpieczny współpracować z aplikacjami MCAD.

HP Blade Workstation Solution dla MCAD, która – jak twierdzi HP – oferuje możliwości wydajnej stacjonarnej stacji roboczej, centralizuje moc obliczeniową do wykonywania aplikacji MCAD w ośrodku danych, umożliwiając jednocześnie zdalny dostęp z niemal dowolnego miejsca. HP Blade Workstation Solution została przetestowana na rozmaitych wiodących aplikacjach MCAD, otrzymała certyfikat i może zostać skonfigurowana z wykorzystaniem jednego lub dwóch szybkich procesorów dwurdzeniowych albo czterordzeniowych Intel Xeon, a także dedykowanej karty graficznej NVIDIA FX 1600M celem uzyskania optymalnej wydajności.

Zamiast sytuacji, w której MCAD działa na stacji roboczej na biurku inżyniera, przenieśliśmy je do ośrodka danych umieszczonego w pobliżu serwera PLM lub PDM - stwierdza Vern Rhead, kierownik ds. produktów Blade Workstation w firmie HP.

Podstawą umożliwiającą taki zdalny dostęp jest HP Remote Graphics Software (RGS – zdalne oprogramowanie graficzne), zaawansowane narzędzie sieciowe, które w pełni wykorzystuje zasoby obliczeniowo- graficzne HP Blade Workstation. RGS z dużą szybkością wysyła zaszyfrowane piksele przez standardowe sieci LAN, WAN lub VPN do niemal wszystkich typów urządzeń, włącznie z terminalami HP lub komputerami PC, notebookami i stacjami roboczymi pracującymi pod kontrolą systemu Windows.

HP Blade Workstation Solution dla MCAD zostało przetestowane na rozmaitych wiodących aplikacjach MCAD i uzyskało certyfikat

Read przekonuje, że jest wiele korzyści z zastosowania MCAD na infrastrukturze typu blade/odległy użytkownik. Dzięki umieszczeniu stacji roboczych w ośrodku danych z szybkimi połączeniami sieciowymi, nie występuje czasochłonne przesyłanie plików CAD i rozproszone geograficznie zespoły projektantów mogą w bardziej wydajny sposób przeglądać duże cyfrowe prototypy i wykonywać na nich operacje w czasie rzeczywistym. Bezpieczeństwo danych i utrzymanie infrastruktury informatycznej znacznie poprawiło się, jako że aplikacje MCAD i związane z nimi dane projektowe są kontrolowane, monitorowane, zapisywane i chronione z wnętrza bezpiecznego ośrodka danych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce