Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

GM testuje akumulatory litowo-jonowe

-- wtorek, 09 wrzesień 2008

Producenci samochodów twierdzą, że plany wypuszczenia Chevy Volt na rynek w roku 2010 są nadal aktualne

 

Technologia, której firma General Motors nadała najwyższy priorytet, trafiła w kwietniu na „poligon”, gdy inżynierowie testowali akumulatory litowo-jonowe, celem ich zastosowania w Chevy Volt.

Jak twierdzi Rob Peterson, rzecznik prasowy GM, mierzący ponad 1,8 m długości i ważący ponad 170 kG zespół akumulatorów w kształcie litery T umieszczono w pojeździe projektowo-rozwojowym, znanym jako „muł”. Inżynierowie testowali muła w warunkach laboratoryjnych, a następnie wynieśli go na zewnątrz, na należący do firmy „poligon doświadczalny”: Milford Proving Grounds.

Wiadomość ta uważana jest za duży krok naprzód w realizowanym przez GM programie produkcji pojazdu o napędzie hybrydowym. Testy sugerują, że oficjalne wypuszczenie pojazdu na rynek odbędzie się zgodnie z planem, tzn. w roku 2010.

Wiadomość, że akumulator znalazł się wewnątrz muła, jest przez wiele osób postrzegana jako poważny kamień milowy - dodaje Peterson.

Nowy akumulator zaprojektowano tak, by dawał Voltowi zasięg do 65 km przy zasilaniu wyłącznie z akumulatorów. Volt, znany jako “hybryda elektryczna” (“plug-in hybrid”), będzie wykorzystywał akumulatory do zasilania silników elektrycznych napędzających przednie koła. GM poinformowała, że Volt będzie wykorzystywać zestaw silnik-generator do ładowania akumulatorów litowo-jonowych po przejechaniu początkowych 65 km.

Akumulator litowo-jonowy uznawany jest za akumulator preferowany, jeśli chodzi o zastosowanie w nadchodzącej generacji hybryd elektrycznych, ponieważ ma większą pojemność energetyczną niż akumulatory ołowiowo-kwasowe lub akumulatory innego typu.

GM rozpoczęła w kwietniu testy zespołów akumulatorów litowo-jonowych do Chevy Volt, mając nadzieję, że uda się dotrzymać terminu i wprowadzić pojazd na rynek w roku 2010.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce