Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Fundacja La Fondation Dassault Systèmes wspiera Uniwersytet Nauk Stosowanych w Trewirze przygotowujący studentów do kariery inżynierskiej

-- czwartek, 05 listopad 2020

Specjalny grant pozwoli studentom zdobywać umiejętności z zakresu rozwoju i wytwarzania produktów dzięki nowym metodom nauczania, bazującym na immersyjnej rzeczywistości wirtualnej.

La Fondation Dassault Systèmes, fundacja wspierająca przemiany w dziedzinie edukacji i badań naukowych w oparciu o możliwości jakie niesie technologia 3D oraz przestrzeń wirtualna, ogłosiła przyznanie grantu niemieckiemu Uniwersytetowi Nauk Stosowanych w Trewirze, który przygotowuje studentów do kariery inżynierskiej dzięki zastosowaniu nowych metod nauczania bazujących na immersyjnej rzeczywistości wirtualnej.

Uczelnia wykorzysta przyznane środki na opracowanie, walidację i wdrożenie scenariuszy e-learningowych bazujących na immersyjnej rzeczywistości wirtualnej, które będą wykorzystane w programie nauczania „Laboratory for Digital Product Development and Manufacturing”.

Studenci 10 programów licencjackich i ośmiu programów magisterskich z zakresu inżynierii, technologii i nauk ścisłych skorzystają z aplikacji oferujących nowe metody wizualizowania danych oraz interakcji z nimi, poznają także  złożone procesy inżynieryjne i biznesowe stosowane w rozwoju i wytwarzaniu produktów przemysłowych. Aplikacje będą użyte w projektach studentów w takich dziedzinach, jak projektowanie oraz tworzenie prototypów i efektywnych koncepcji zrównoważonego transportu lokalnego, robotyka, ergonomia i symulacje, wirtualne projektowanie fabryk, modelowanie obiektów budowlanych oraz immersyjne doświadczenia marketingowe. Środki z grantu zostaną także wykorzystane na publikacje postępów prac projektowych w ramach serii publicznych wykładów i materiałów wideo dostępnych w Internecie.

– Immersyjna rzeczywistość wirtualna (IVR) może zrewolucjonizować procesy cyfrowej transformacji przemysłu. Uczelnie wyższe powinny dostosować się do przemian i kształcić studentów w zakresie odpowiedzialnego i przemyślanego wykorzystania technologii IVR – mówi Michael Hoffmann, dyrektor laboratorium LDPF na Wydziale Inżynierii i Technologii w Trier University of Applied Sciences.  – Wsparcie fundacji La Fondation Dassault Systèmes pomoże nam wzbogacić program nauczania i zwiększyć potencjał tego zaawansowanego
narzędzia e-learningowego na potrzeby kierunków inżynieryjnych w naszej uczelni.

– Immersyjne środowiska wirtualne oferują studentom nowe, bardziej dynamiczne i po prostu lepsze wrażenia poznawcze, które będą mogli zastosować w życiu zawodowym, aby stawić czoła zarówno współczesnym, jak i przyszłym wyzwaniom – mówi Thibault de Tersant, prezes fundacji La Fondation Dassault Systèmes. – Wspierając Uniwersytet w Trewirze, wykonujemy kolejny krok w kierunku transformacji edukacji i zwiększania szans przyszłych pokoleń na rynku pracy dzięki sprawdzonym w przemyśle technologiom 3D.


Dassault Systèmes


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja ROBOTECH 2021
2021-09-22 - 2021-09-22
Miejsce: Wrocław
FABRYKA ROKU 2021
2021-12-08 - 2021-12-08
Miejsce: Warszawa

Katalog

Assel Sp. z o.o.
Assel Sp. z o.o.
Batalionów Chłopskich 1
83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 76 75 900

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce