Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Firma Sandvik Coromant ogłasza współpracę z Autodesk w zakresie wsparcia procesów skrawania metalu w Fusion 360

-- środa, 09 grudzień 2020

Światowy lider w dziedzinie obróbki skrawaniem metali, firma Sandvik Coromant, poinformowała o nowym partnerstwie z Autodesk. Współpracę ogłoszono oficjalnie 17 października 2020 r. na platformie Autodesk University 2020 – jednego z liderów wśród konferencji online poświęconych projektowaniu i produkcji. Ogłoszenie jest pierwszym krokiem w ramach długoterminowego partnerstwa między markami, które w przyszłości przyniesie ważne korzyści w dziedzinie komputerowo wspomaganego wytwarzania (CAM). 

Współpracujące podmioty najpierw zmierzą się z jednym z najbardziej rozpowszechnionych wyzwań w dziedzinie CAM, czyli skomplikowanym zadaniem doboru narzędzi skrawających i najbardziej efektywnej metody ich wykorzystania. 

Firma Sandvik Coromant, która co roku wprowadza na rynek ponad 2500 nowych produktów, słynie w skali globalnej ze specjalistycznej wiedzy z dziedziny technik obróbki wiórowej. Dzięki partnerstwu Sandvik Coromant udostępni tę wiedzę jeszcze większej liczbie użytkowników CAM w oprogramowaniu Autodesk Fusion 360.

„W świecie produkcji panuje obecnie coraz silniejsza konkurencja” – wyjaśnia Jonas Ström, kierownik ds. produktu w Sandvik Coromant. „Materiały są coraz lżejsze, bardziej twarde i wytrzymałe, obrabiarki coraz bardziej zaawansowane, produkuje się w coraz mniejszych seriach, a konstrukcja przedmiotów obrabianych jest coraz bardziej złożona – wszystkie te czynniki zwiększają zapotrzebowanie na programowanie z pomocą narzędzi CAM i ich wykwalifikowanych użytkowników”.

„Jako inżynierowie, użytkownicy narzędzi CAM uwielbiają wyszukiwać nowe technologie i testować rozwiązania, ale częstą przeszkodą są ograniczenia czasowe występujące w obróbce CNC”. Mamy nadzieję, że umożliwiając im dostęp jednym kliknięciem do informacji o narzędziach, zaleceń i wiedzy o wyjątkowych metodach obróbki, ułatwimy im funkcjonowanie” – podsumowuje Ström.

Zazwyczaj użytkownicy narzędzi CAM ręcznie wprowadzają do oprogramowania CAM dane z katalogów narzędzi i parametry. Proces ten jest często pracochłonny i może wydłużyć okres wprowadzania produktu na rynek.

„Produkcja i skrawanie metali są skomplikowane same w sobie, a często dodatkowym utrudnieniem jest konieczność ręcznego zarządzania danymi narzędzi, czego skutkiem jest wydłużenie czasu konfiguracji i większe ryzyko popełnienia błędów w obróbce” – mówi Srinath Jonnalagadda, wiceprezes ds. strategii biznesowej projektowania i produkcji w Autodesk. „Łącząc nasze rozwiązania programistyczne CAM z oferowaną przez Sandvik Coromant fachową wiedzą o narzędziach do obróbki, pomagamy klientom skrócić czasy realizacji i zwiększyć wydajność fazy przygotowania”.

Partnerstwo z Autodesk jest częścią dalekosiężnej wizji Sandvik Coromant. Obie firmy mają podobne cele – wesprzeć klientów w podtrzymaniu konkurencyjności dzięki nowym technologiom i dostarczać im cyfrowych rozwiązań przeznaczonych do projektowania i produkcji. 

Pierwszym krokiem w ramach długoterminowego partnerstwa będzie skrócenie czasochłonnego procesu doboru parametrów poprzez udostępnienie klientom Autodesk danych narzędzi  Sandvik Coromant.


Sandvik Coromant


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Konferencja ROBOTECH 2021
2021-09-22 - 2021-09-22
Miejsce: Wrocław
FABRYKA ROKU 2021
2021-12-08 - 2021-12-08
Miejsce: Warszawa

Katalog

Assel Sp. z o.o.
Assel Sp. z o.o.
Batalionów Chłopskich 1
83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 76 75 900

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce