Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Firma ITM-Power oznajmia przełom związany z membraną polimerową w elektrolizerach wodoru

-- środa, 26 listopad 2008

Należy być niezwykle ostrożnym przy ogłaszaniu takich odkryć. Szereg osób jest w stanie wykonywać tego rodzaju membrany i istnieje ich wiele rodzajów. Problemem jest czas trwania procesu – często całe życie – a rozpoznanie trwa długo – twierdzi John Turner, naukowiec z National Renewable Energy Lab (Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej). Brzmi to całkiem interesująco, lecz konieczne jest jeszcze dokonanie weryfikacji. Wszyscy musimy być z Missouri. Udowodnijcie mi to.

W USA informacje o tego rodzaju produktach są weryfikowane w testach przeprowadzanych we Florida Solar Energy Center (Ośrodek Energii Słonecznej na Florydzie), twierdzi Turner.

Jeśli chodzi o trwałość membrany, nie może niczego konkretnego powiedzieć.

Nie umiem powiedzieć, jaka jest trwałość, ponieważ nie jesteśmy w stanie rozpoznać mechanizmu uszkodzenia – przekonuje i dodaje, że firma ITM nie stwierdziła żadnej degradacji materiału po 11 500 godzinach testowania. Jego zdaniem, membranę można stosować zarówno w elektrolizerach kwasowych, jak i zasadowych. Ponadto Turner twierdzi, że 11 500 godzin to liczba robiąca wrażenie, lecz wbrew pozorom równa jest jedynie półtorarocznemu użytkowaniu, a elektrolizery powinny mieć wytrzymałość od 8 do 10 lat.

Heathcote znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że musi udowodnić firmom rzeczywiste dokonanie przełomu przez ITM. Właśnie dlatego ITM ma wytwórnię w Sheffield, która ma wytworzyć tysiąc elektrolizerów. Ma ona zademonstrować tę technologię potencjalnym klientom. Firma ITM ogłosiła, że stworzyła mały dom lub małą firmę, która będzie wytwarzać około kilograma wodoru, dzięki któremu Ford Focus o hybrydowym systemie paliwowym może przejechać nieco ponad 40 km.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce