Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Etanol nowa mikstura domowa

-- piątek, 28 listopad 2008

Ostatni element pakietu technologii E-Fuel ma związek z elementami sterowania. Procesor ARM zarządza całością, a Quinn twierdzi, że obsługuje on 60 kanałów danych — włącznie z wejściami i wyjściami przypisanymi do czujników obciążenia i temperatury.

Aby procesy fermentacji i destylacji mogły być autonomiczne, a tym samym jasne dla użytkownika, Butterfield wykonał dokładną analizę funkcjonowania fizycznego systemu E-Fuel. Analiza taka obejmowała przełożenie wszystkich działań podjętych przez eksperta ręcznie kontrolującego system na algorytmy oprogramowania, wykonywane przez mikroprocesor. Użytkownik naprawdę nie musi kręcić żadnym pokrętłem. Sterownik zajmuje się wszystkim, poza dodawaniem cukru, czy pompowaniem alkoholu – stwierdza Quinn.

Strona fi nansowa małej skali

Zastosowanie mikroprocesora, jaki często obecny jest w konsumenckich produktach elektronicznych, podkreśla istotny aspekt konstrukcji E-Fuel: jego mały rozmiar umożliwił wykorzystanie ekonomicznych, wydajnych technologii, które nie byłyby możliwe do zastosowania na skalę przemysłową. Quinn nazywa to „magią skali mikro”. Podkreśla, że mikroprocesor ARM wykorzystany w E-Fuel kosztuje ok. 100 USD, a układy sterujące stosowane w wytwórniach przemysłowych mogą dochodzić do ponad setek tysięcy dolarów. Pochodzimy ze świata w skali mikro Silicon Valley i byliśmy w stanie wykorzystać całą moc obliczeniową opracowywaną dla produktów konsumenckich – dodaje.

Innym przykładem tej magii jest zastosowanie membrany oddzielającej z otworami w skali mikro, projektu niemożliwego obecnie do wykorzystania na skalę przemysłową. Umożliwia ona nie tylko destylację bez potrzeby gotowania, ale ma również zalety jakościowe. Quinn twierdzi, że uzyskiwany jest tu etanol o czystości dochodzącej do 99 procent, podczas gdy wytwórnie przemysłowe uzyskują nie więcej, niż 96 procent. Jakość jest nieprawdopodobna. Uzyskujemy lepsze paliwo, niż są w stanie wyprodukować wytwórnie przemysłowe – stwierdza.

Wiele dyskusji na temat opłacalności etanolu jako paliwa alternatywnego opierało się do tej pory na założeniach, że musiałby on być produkowany w przemysłowych fabrykach produkcyjnych. Jednak Quinn twierdzi, że produkcja etanolu na mniejszą skalę jest dużo bardziej ekonomiczna.

Szacowana przez niego cena 26 centów za jeden litr opiera się na założeniach dotyczących uwolnienia przez rząd nadwyżki cukru z przeznaczeniem na produkcję etanolu po cenie 4,5 centów za kilogram, a także na dostępności kredytów wyrównawczych związanych z węglem dla każdego, kto wytwarza własny etanol.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce