Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Etanol nowa mikstura domowa

-- piątek, 28 listopad 2008

Jak wyjaśnia Quinn, E-Fuel sprawia, że drożdże są zadowolone i głodne na kilka sposobów. Jednym z nich jest dokładna kontrola ilości elementów surowca, jakie dostarczane są do systemu. Czujniki obciążenia mierzą ilość cukru, czy resztek alkoholu, jakie dodawane są do systemu. Następnie system oblicza, ile wody i drożdży użytkownik musi dodać, aby uzyskać idealny proces fermentacji.

Innym zabiegiem służącym drożdżom jest ścisła kontrola temperatury. Urządzenia E-Fuel wyposażone są w opatentowane termoelektryczne układy chłodzące oraz w olejowy wymiennik ciepła, utrzymujący temperaturę poniżej 36o C, czyli punktu, w którym kultura drożdży zacznie wymierać. W zimę to samo urządzenie termoelektryczne podgrzewa drożdże w miarę potrzeb. Urządzenia te mogą wewnętrznie przełączać się pomiędzy ogrzewaniem i chłodzeniem w ciągu mikrosekund. Quinn przekonuje, że elementy sterowania E-Fuel przesyłają sygnał PWM do urządzenia termoelektrycznego, zmieniając jego biegunowość, by przełączyć je z trybu ogrzewania w tryb chłodzenia. Quinn twierdzi, że system potrafi utrzymać temperaturę do 3 stopni.

W zapowiedzianej wersji systemu Quinn i Butterfield udoskonalili nawet fizyczną konstrukcję samego zbiornika. Sztywny zbiornik instalowany w najwcześniejszych prototypach E-Fuel został zastąpiony zbiornikiem elastomerowym, który rozszerza się lub kurczy, zależnie od ilości surowca, likwidując w ten sposób przestrzeń znajdującą się u góry zbiornika Mogłaby ona przeszkadzać w stworzeniu idealnych warunków fermentacji.

Przełomy techniczne związane z E-Fuel rozciągają się również na zachodzący w systemie etap destylacji. Podobnie jak komercyjne urządzenia do destylacji, system oddziela alkohol od wody. W przeciwieństwie do systemów komercyjnych, które posiadają wiele kolumn destylacyjnych służących do gotowania i usuwania wody w kolejnych etapach, E-Fuel wykorzystuje pojedynczą, monolityczną kolumnę destylacyjną. Zupełnie nie wymaga przy tym spalania. Spalanie stanowiło poważną przeszkodę z punktu widzenia bezpieczeństwa – dodaje Quinn.

Zamiast wygotowywać wodę, E-Fuel oddziela ją od alkoholu, wykorzystując ciśnienie i membranę z otworami w skali nano. Molekuły wody są przeciskane przez membranę, a większe molekuły alkoholu pozostają wewnątrz kolumny – nadmienia Quinn.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce