Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Etanol nowa mikstura domowa

-- piątek, 28 listopad 2008

Quinn szacuje, że w momencie, gdy użytkownicy zaczną wykorzystywać oczekiwane dotacje na cukier i kredyty wyrównawcze związane z węglem, całkowity koszt paliwa wynosić będzie ostatecznie poniżej 26 centów (US) za jeden litr. Jeszcze korzystniej będzie to wypadało w przypadku alkoholu, dzięki któremu koszt jednego litra spada do ok. 3 centów.

Niezależnie od surowca, kierowcy zazwyczaj mieszać będą etanol z benzyną od razu w zbiorniku paliwa, przy czym zawartość etanolu wynosić będzie nawet 65 procent w przypadku nowoczesnych niezmodyfikowanych silników. Ludziom wydaje się, że potrzebna jest krajowa, warta miliard dolarów infrastruktura, żeby można było zacząć mieszać etanol z benzyną, ale nie jest to prawda. Substancje te mieszają się całkiem dobrze w zbiorniku paliwa – dodaje.

Produkcja etanolu zazwyczaj odbywa się w olbrzymich wytwórniach komercyjnych prowadzonych przez inżynierów chemików, dlatego zaprojektowanie prostego i bezpiecznego systemu, który mógłby być eksploatowany przez konsumentów, nie stanowiło łatwego zadania. W rzeczywistości Butterfield i Quinn musieli dokładnie przemyśleć, w jaki sposób miałaby przebiegać fermentacja i destylacja na małą skalę, a także opracować układ kontroli, dzięki któremu procesy te stałyby się jasne dla użytkownika. Obmyślony przez nich system w niektórych aspektach ma więcej wspólnego z urządzeniem elektronicznym, niż z konwencjonalną rafinerią.

Przełomy w zakresie warzenia domowej mikstury

Innowacje technologiczne E-Fuel zaczynają się na etapie fermentacji, podczas której specjalnie dobrany szczep drożdży, opracowany przez Butterfielda, zamienia cukier w alkohol. Fermentacja znana jest od 2 000 lat i przez ten czas nie zmieniła się zbytnio – twierdzi Quinn. Jednak E-Fuel naprawdę zmienia postać rzeczy, jeśli zastanowić się nad tym, w jaki sposób urządzenie to podtrzymuje idealne warunki fermentacji bez jakiegokolwiek wkładu — czy zgadywania — ze strony użytkownika.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Fabryka Roku 2020
2020-12-09 - 2020-12-09
Miejsce: Warszawa
Konferencja DESIGNTECH 2021
2021-03-04 - 2021-03-04
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa SMART AUTO 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: Wrocław
Konferencja i Wystawa BATTERY POWER 2021
2021-05-27 - 2021-05-27
Miejsce: WrocławO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2020 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce