Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Epson rozszerza europejski program recyklingu kaset po atramencie o drukarki wielkoformatowe

-- czwartek, 27 listopad 2008

Epson, producent drukarek, projektorów LCD i innych produktów z zakresu obrazowania, rozszerza swoją inicjatywę Collect&Recycle (Zbierz i Przetwórz) o zbiórkę pustych kaset po atramencie do drukarek wielkoformatowych. Projekt rusza w drugiej połowie września 2008 roku i obejmie wszystkie modele z tego przedziału.

Epson prowadzi w Europie inicjatywę Collect&Recycle od lutego 2006 r. Obecnie stała się ona częścią firmowego programu zrównoważonego rozwoju zatytułowanego „Wizja środowiskowa 2050”. Jest to darmowa, realizowana w Europe i RPA usługa, polegająca na zbiórce pojemników na puste kasety po atramencie do większości oferowanych przez Epsona drukarek. Klienci z dużych firm, którzy stosunkowo szybko zużywają kasety z atramentem, mogą począwszy od połowy września zarejestrować się na stronie www.epson-europe.com/environment/collectandrecycle i zamówić specjalny pojemnik zwrotny. Jest on dostarczany w ciągu pięciu dni roboczych. Po jego zapełnieniu klient zamawia odbiór oraz – w razie potrzeby – dostawę pojemnika na zamianę.

Zebrane w ten sposób kasety podlegają całkowitemu przetworzeniu: części plastikowe są ponownie wykorzystywane w produkcji, zaś elementy metalowe podlegają przetopieniu i trafiają do innych zastosowań przemysłowych.

UNowa, 64-calowa drukarka wielkoformatowa Epson Stylus Pro GS6000 z 8-kolorowym zestawem atramentów, zaprezentowana na targach FESPA Sign and Display w Genewie, jest pierwszym modelem wielkoformatowym, który trafia do odbiorców z pojemnikiem recyklingowym na zużyte kasety z atramentem. Klienci używający innych modeli drukarek wielkoformatowych Epson będą mogli zamówić identyczne pojemniki.

Więcej informacji: www.epson.pl


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce