Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Drewno: nowy materiał KONSTRUKCYJNY

-- piątek, 28 listopad 2008

Rolco to wyspecjalizowany formierz obsługujący 32 linie formowania wtryskowego, obejmujące dziewięć maszyn wielowtryskowych. Rolco to jedna z utrzymujących się na rynku amerykańskich firm, produkująca elementy gier planszowych, włącznie z pionami, domami, hotelami, bączkami i żetonami do pokera, która wykorzystuje formowanie wtryskowe. Firma sprzedaje je projektantom gier planszowych, producentom i hurtowniom na całym świecie zarówno tradycyjnymi kanałami, jak i poprzez Internet.

Luksusowe wykończenie wnętrza

Producenci samochodów tacy, jak GM, w modelach luksusowych oferują drewniane wykończenie wnętrza. W Stanach Zjednoczonych próby wprowadzenia kompozytów z drewna i plastiku są we wczesnej fazie. Z początku naszą przepustką na rynek samochodów były stacjonarne zastosowania nieistotne dla bezpieczeństwa – twierdzi Trueman. Europejscy producenci oryginalnych pojazdów w większej mierze stosują kompozyty z drewna i plastiku. Belgijska firma o nazwie Beologic dostarcza kompozytów wypełnionych w 25 do 85 procentach przetworzonymi włóknami drewna w matrycy z PCW, PP lub PE. Komponenty te są obecnie sprzedawane przez Arkema, która szacuje, że rynek kompozytu z drewna i plastiku w Europie rośnie o 20 procent rocznie. BO-Systems GmbH została założona w roku 2003 w Sontra, w Niemczech, by produkować elementy z kompozytu drewnianego przeznaczone do wykończenia wnętrz aut.

Kompozyty drewniane używane do tłoczonych pokryć i ogrodzeń niespecjalnie się sprawdziły, choć problemom takim, jak kurczenie się, czy blaknięcie można zapobiec poprzez przetwarzanie i dodatki. Ze względu na problemy takie, jak niejednakowa jakość, niejednakowe podawanie i kwestie związane z przetwarzaniem, materiał ten niezbyt szybko przyjmował się także w firmach wykonujących formowanie wtryskowe.

Sprigwood to nowy, wspólnie opracowany kompozyt.

JER Envirotech uważa, że rozwiązała problem dzięki materiałowi pierwotnie opracowanemu wraz z kanadyjskim National Resources Council of Canada i opatentowanemu w 2006 r. Konkretnym celem badań było opracowanie materiału o lepszych właściwościach mechanicznych i o lepszych temperaturach eksploatacji, a także odpornego biologicznie. Nowy kompozyt składa się z poliolefinów, wypełniacza celulozowego, kwasu karboksylowego i podstawowego wypełniacza reaktywnego. Na tym polega tajemnica, dlaczego materiał ten obecnie wkracza w obszar formowania wtryskowego.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce