Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Drewno: nowy materiał KONSTRUKCYJNY

-- piątek, 28 listopad 2008

Trueman, prezes zarządu firmy JER Envirotech, wykonującej produkty na zamówienie, który opracował możliwy do formowania kompozyt z drewna i plastiku. Ostre krawędzie nie są pożądane, wolimy miękkie naroża. Jak można się domyślać, nasz produkt jest wrażliwy na naprężenia, ponieważ komponent drewniany jest dosyć czuły na warunki naprężeniowe i wyższe temperatury obróbki. Nacinanie zmniejszające naprężenia jest dobrym pomysłem.

Dwie amerykańskie firmy produkujące zabawki przeprowadzają istotne działania z wykorzystaniem kompozytów z drewna i plastiku produkowanych przez JER Envirotech.

Nowa seria produktów Sprig Adventure, która obejmuje wymienne figurki postaci w reflektorach opartych na diodach emisyjnych, jest formowana wtryskowo z wykorzystaniem produktu nazwanego Sprigwood, opracowanego wspólnie przez JER i Sprig Toys. Poza doskonałą wytrzymałością i ekologicznym charakterem termoplastyczne materiały biokompozytowe firmy JER zapewniają, że nasze produkty są organiczne w dotyku, kolorze i posiadają zapach drewna – stwierdza Craig Story, kierownik zarządu firmy Sprig Toys. Firma planuje rozszerzyć linię zabawek o nowy kompozyt w roku 2009.

Firma Rolco niedawno wprowadziła na rynek nową linię pionków do gier planszowych wykonanych z termoplastycznego biokompozytu, włącznie z pionem, który został specjalnie zaprojektowany z myślą o materiale firmy JER.

Jedną z zalet zabawek wykonanych z kompozytu drewna i plastiku jest zapach sosny.

Przemysł gier planszowych czuje nacisk klientów i sprzedawców, by nabrać bardziej ekologicznego charakteru – twierdzi Vern Olson, założyciel i kierownik badań i rozwoju firmy Rolco. Nasza firma testowała kompozyt z drewna i plastiku przez kilka lat z niewielkim powodzeniem, po czym w 2006 r. zaczęliśmy badać zastosowanie zastrzeżonych formuł firmy JER i wreszcie uzyskaliśmy doskonałe wyniki. Rolco przeprowadziła szczegółowe prace badawczo-rozwojowe skupiające się w szczególności na obszarach zastosowania kolorów i formowania wielowtryskowego.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce