Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Dostarczanie energii dla ekologicznego projektowania

-- piątek, 01 luty 2008

Firmom bardzo zależy na uniezależnieniu swoich produktów od zużycia energii i niebezpiecznych materiałów. Oprogramowanie PLM i CAD może pomóc firmom osiągnąć ekologiczne cele projektowe.

Sea Solar Power Inc. stara się ziścić marzenie o ekologicznej inżynierii od ponad 30 lat. Trzy pokolenia inżynierów w tej rodzinnej firmie przez dziesięciolecia próbowały przekształcić koncepcję morskiej energii cieplnej w ekonomiczną rzeczywistość, projektując opłacalne kosztowo elektrownie, które staną się alternatywnym źródłem energii. Całkiem niedawno Sea Solar pracowała nad zmniejszeniem źródła mocy głównych podzespołów zakładu, w tym turbin, by zoptymalizować proces okiełznania ogrzanych przez słońce i chłodniejszych wód oceanu w taki sposób, by produkowały elektryczność.

 

O wysokich osiągach, trzymający się drogi, bardzo wąski Tango jest pojazdem rewolucjonizującym przemieszczanie się po mieście. Łączy w sobie łatwość i szybkość podróżowania motocyklem z komfortem i bezpieczeństwem samochodu. 

Podczas gdy Sea Solar jest być może pionierem w dziedzinie ekologicznego projektowania, praktyki inżynieryjne firmy odwołują się do sprawdzonych zasad stosowanych przez pierwsze pokolenie jej założycieli. Zamiast konieczności systematycznej zmiany kluczowych zasad projektowania projektowanie produktów z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko naturalne – nieważne, czy chodzi o elektrownię, czy tylko suszarkę do włosów – wymaga po prostu od inżynierów innego sposobu myślenia: otwartego na badanie nowych, ekologicznych możliwości w taki sam sposób, w jaki czyniliby to w przypadku każdego innego celu projektowego. – Projektowanie urządzenia przyjaznego dla środowiska nie zmienia praw fizyki ani zasad inżynierii, zmienia tylko sposób, w jaki podchodzisz do problemu – mówi Jim Anderson, wiceprezes firmy Sea Solar Power mieszczącej się w Jacobus w stanie Pennsylvania. – Na przykład zamiast patrzeć na jakiś podzespół zastanawiając się, w jaki sposób uzyskać z niego jak najwięcej mocy, patrzymy na ten sami podzespół pod kątem uzyskania pewnej ilości mocy w sposób bardziej efektywny.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce