Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Dassault Systèmes SolidWorks 2008 Press Event

-- czwartek, 04 grudzień 2008

W pięknej i słonecznej Barcelonie od 17 do 19 września br. odbyła się zorganizowana przez firmę DS SolidWorks konferencja prasowa pod nazwą Dassault Systèmes SolidWorks 2008 Press Event. W tym roku konferencja prasowa odbyła się w pięknie położonym tuż przy plaży hotelu AB Skipper.

Jak przystało na firmę DS SolidWorks konferencja prasowa była bardzo dobrze zaplanowana. Pod koniec pierwszego dnia zarezerwowanego na przyjazd dziennikarzy oraz użytkowników oprogramowania SolidWorks, uczestnicy konferencji zostali zaproszeni na uroczystą kolację do położonej na wzgórzu restauracji Xalet de Montjuic. Podczas kolacji można było podziwiać położoną poniżej oraz pięknie oświetloną Barcelonę.

Drugi dzień spotkania rozpoczął się od oficjalnego powitania uczestników konferencji przez Jeff’a Ray’a, prezesa zarządu SolidWorks. W swoim wystąpieniu Jeff Ray przedstawił historię firmy SolidWorks, kierunek działania i rozwoju jak i obecną pozycję firmy na świecie. Krótko omówił dostępne oprogramowanie SolidWorks i różnice w dostępnych pakietach. W swoim wystąpieniu Jeff Ray przedstawił planowany rozwój samego oprogramowania. Rozwiał również zgłaszane obawy związane z nabyciem udziałów SolidWorks przez firmę Dassault Systèmes. Zaznaczył również o oficjalnej zmianie nazwy firmy z SolidWorks na Dassault Systèmes SolidWorks lub DS SolidWorks. Zmiana nazwy firmy obowiązuje od lata 2008 r.

Bardzo interesujące było wystąpienie Bernard’a Charles’a, prezesa zarządu Dassault Systèmes. Prezes zarządu firmy Dassault Systèmes przedstawił strategię i wizję swojej firmy na kolejne lata oraz zasady współdziałania z SolidWorks. Oprogramowanie SolidWorks przy zachowaniu swojej odrębności będzie coraz bardziej integrowane z pozostałymi programami z grupy Dassault Systèmes. Mówca nakreślił również trendy w rozwoju oprogramowania 3D.

Na zakończenie wystąpienia, Jeff Ray i Bernard Charles odpowiadali na pytania uczestników konferencji.

Bardzo interesującym było wystąpienie użytkownika oprogramowania SolidWorks. Dr Jorge Martins, założyciel i prezes zarządu portugalskiej firmy Martifer (www.martifer.pt) na przykładzie działalności swojej firmy opowiedział o niewątpliwych korzyściach płynących z używania oprogramowania SolidWorks w pracy nad projektami. Firma Martifer działa w branży metalowo-konstrukcyjno-budowlanej i jej obiekty budowane są na całym świecie. Zaangażowana była między innymi przy budowie nowej hali dworca lotniczego w Warszawie.

Po krótkiej przerwie Bertrand Sicot, v-prezes odpowiedzialny za światową sprzedaż oprogramowania przedstawił sytuację finansową firmy, ilość sprzedanych licencji oraz plany rozwojowe. Następnie, Rich Welch, v-prezes odpowiedzialny za światowy kontakt z klientami, omówił zasady współpracy z użytkownikami oprogramowania oraz wskazał na rosnącą liczbę usatysfakcjonowanych klientów. Obecnie ponad 91% użytkowników oprogramowania SolidWorks jest zadowolonych z oprogramowania i wsparcia technicznego jakie udziela SolidWorks.

Kolejnym użytkownikiem oprogramowania SolidWorks, który przedstawił swoją firmę – GTA Motor oraz opracowany przez nią samochód był Domingo Ochoa, założyciel i prezes zarządu. Zaprezentował on model tego super sportowego dwumiejscowego samochodu z silnikiem V10 o mocy 574 kW (780 KM), którego prędkość max. ma wynieść ponad 340 km/h. Dla zainteresowanych zakupem, cena tego modelu wyniesie ok. 660 tyś euro. Nie muszę dodawać, że wystąpienie pana Ochoa wzbudziło bardzo duże zainteresowanie słuchaczy.

Autor: inż. Krzysztof Ziemkiewicz


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce