Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Cyfrowe prototypowanie w przemyśle motoryzacyjnym

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Wizualizacja i rendering

Po ukończeniu funkcjonalnej części projektu siedzenia można rozważyć zmianę kolorystyki i rodzaju mteriału wykończenia. Zazwyczaj producenci proponują gotowe warianty wykończenia, obejmujące kolory i materiały obić i części plastikowych. W tym przypadku cyfrowy prototyp pozwoli uniknąć kosztownych prób z dobieraniem właściwych materiałów. Jest to możliwe w Autodesk Showcase. Showcase oferuje wszystko to co jest potrzebne aby zrobić odpowiednie wrażenie. Po wczytaniu danych CAD program pozwala na zmianę kolorów komponentów, symulację różnych opcji materiałowych, wprowadzenie realistycznego oświetlenia sceny, tła i wygenerowanie grafik wysokiej rozdzielczości łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej. W przypadku prototypów fizycznych i zdjęć aparatem fotograficznym proces ten zająłby miesiące. Jakość renderingów jest tak wysoka, iż często są one używane w folderach reklamowych zamiast rzeczywistych zdjęć produktów.

Uruchomienie produkcji i współpraca z dostawcami

Aby produkt został wypuszczony na rynek szybko i po niskich kosztach, wytworzenie komponentów jest zlecane firmom zewnętrznym. W celu zachowania oczekiwanej wydajności podczas współpracy należy zastosować produktywne narzędzia do wymiany danych. Niezwykle pojemnym nośnikiem informacji podczas współpracy jest uniwersalny format pliku Autodesk DWF. Przenosi on dane 2D, 3D, zestawienia, dokumentację, prezentacje montażowe, renderingi - wszystko, co składa się na cyfrową informację o projekcie. Do przeglądania służy bezpłatny, ogólnodostępny program Design Review – można w nim nie tylko przeglądać dane ale również nanosić uwagi bezpośrednio na rysunkach, co czyni wymianę informacji niezwykle precyzyjną i jednoznaczną. Uwagi te można załadować bezpośrednio do Inventora wraz z rysunkiem – wszystko elektronicznie. Formalne zarządzanie zleceniami zmian inżynierskich jest możliwe w Autodesk Productstream, systemie do zarządzania danymi, który obejmuje cały cykl życia produktu - od projektowania przez produkcję po archiwizację. Productstream posługuje się jedną wspólną i scentralizowaną bazą Vault, łączącą dane projektowe i dokumentacyjne. Poza organizacją danych i zarządzaniem zmianą Productstream stanowi również system ochrony dostępu do danych.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce