Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Cyfrowe prototypowanie w przemyśle motoryzacyjnym

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Wdrożenie do produkcji

Wdrażaniu do produkcji zawsze towarzyszy konieczność zaprojektowania, sprawdzenia i wyprodukowania nowych narzędzi i urządzeń, które posłużą do wytworzenia produktu końcowego. Ważna jest możliwość zarządzania urządzeniami w ich pełnym cyklu życia. Także symulacja ich funkcjonowania w wirtualnym środowisku fabryki daje pewność, że zadziałają prawidłowo.

Opisane powyżej dość złożone wymagania zawężają grono potencjalnych dostawców oprogramowania. Na polu walki mogą zostać tylko ci, którzy oferują odpowiednie rozwiązania, wzajemnie dopasowane i spójne, zapewniające bezstratny przepływ informacji między modułami. Rozwiązania Autodesk dla prototypowania cyfrowego pomagają producentom części dla przemysłu samochodowego lepiej stylizować, projektować i testować swoje produkty zanim ujrzą one światło dzienne.

Aby lepiej przyjrzeć się gamie produktów weźmy jako przykład cykl rozwoju produktu u jednego z bezpośrednich dostawców z branży motoryzacyjnej. Dla firm tego typu udział w rynku jest wprost proporcjonalny do jej zdolności do innowacji i umiejętności wprowadzania produktów na rynek szybko i po ekonomicznie skalkulowanch kosztach. W przypadku rynku motoryzacyjnego stała konieczność zmian objawia się w postaci wypuszczania co roku nowego modelu. Załóżmy, że poddostawca dostał zlecenie na przeprojektowanie obecnie produkowanego siedzenia samochodu – z zachowaniem poprzedniego projektu jako bazy.

Projekt koncepcyjny i stylizacja

Przeprojektowana zostanie osłona boczna fotela oraz uchwyt zwalniający oparcie. Koncepcja tych elementów zostaje opracowana w Autodesk AliasStudio, spośród szeregu szkiców jeden zostaje wybrany. Program pozwala użyć go do stworzenia powierzchni. Po zapisaniu jej do formatu DWG zostanie otworzona w Autodesk Inventor Professional i użyta bezpośrednio do budowy wyrobu z zachowaniem zatwierdzonego stylu bez konieczności ponownego modelowania. Można też zapisać dla programu Inventor szkice elementu zrzutowane na płaszczyzny układu współrzędnych i użyć jako bazy do modelowania. Technologia translacji Direct Connect pozwala współpracować z pakietami do modelowania powierzchniowego z najwyższej półki. Cała operacja przebiega szybko i płynnie.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce