Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Cyfrowe prototypowanie w przemyśle motoryzacyjnym

-- wtorek, 01 kwiecień 2008

Organizacja współpracy z kooperantami

Przemysł motoryzacyjny to nie tylko poszczególne koncerny ale i ogromna rzesza producentów podzespołów, co sprawia, że globalna współpraca przy tworzeniu modelu auta staje się olbrzymim wyzwaniem dla odpowiedzialnych za koordynację działów zarządzania. Zarządzanie zmianami inżynierskimi, bezpieczny dostęp do danych, zapewnienie wysokiej jakości współpracy, połączenie danych dokumentacyjnych z danymi projektowymi w 2D i 3D, dostęp do informacji z dowolnego miejsca na świecie – oto wyzwania, przed jakimi stoją systemy informatyczne zarządzania danymi, używane przy tak szerokiej kooperacji różnych firm.

Kompleksowość produktu

Współczesne auto składa się z wielu zaawansowanych technicznie podzespołów, stanowiących zintegrowane systemy mechaniki, elektryki, elektroniki, hydrauliki. Aby możliwe było ich zaprojektowanie z uwzględnieniem zsynchronizowania i wyeliminowaniem kolizji, oprogramowanie musi posiadać zdolność łączenia poszczególnych systemów w jeden mechatroniczny projekt. Dodatkowo musi pozwolić na zasymulowanie funkcjonowania złożonych elektromechanicznych zespołów pod kątem wybranych parametrów fizycznych.

Innowacyjność technologiczna

Wysoki stopień niezawodności to jedno z kluczowych kryteriów, jakie powodują, że klienci dokonują wyboru a jeszcze częściej dzięki któremu przywiązują się do danej marki. Wprowadzanie innowacji technologicznych z jednej strony jest nieuchronne, bo wymuszane przez konkurencję, z drugiej zaś skutkuje ryzykiem częstszego występowania usterek w porównaniu z układami już sprawdzonymi. Bardzo ważne jest zrozumienie i sprawdzenie konsekwencji wyboru danego materiału czy rozwiązania zanim decyzja zostanie podjęta. Wspomniania w poprzednim punkcie możliwość przeprowadzania symulacji dynamicznych znacznie zwiększa szanse wczesnego wykrycia problemów i ich korekty. Na badania związane z wprowadzaniem nowinek technicznych potrzebny jest czas, a użycie istniejących opracowań jako bazy dla nowych projektów pozwala go zaoszczędzić. Dlatego cała dokumentacja musi mieć format cyfrowy, przez co możliwe jest jej szybkie adaptowanie w nowych projektach.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce