Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Cyfrowe prototypowanie w przemyśle maszynowym

-- czwartek, 01 maj 2008

Idea Cyfrowego Prototypu w indywidualny sposób przekłada się na różne branże przemysłowe. W poprzednim artykule analizowaliśmy przykład realizacji cyfrowego modelu siedziska auta osobowego. W dzisiejszym artykule chciałabym zająć się innym sektorem przemysłu, tym razem maszynowego, aby pod jego kątem ocenić przydatność rozwiązania Autodesk.

Program Autodesk Mechanical pozwala łączyć dane rysunkowe pochodzące z bardzo różnych źródeł i opracowań

Przemysł maszynowy to szerokie pojęcie, które mieści w sobie systemy, instalacje i wyposażenie, używane do generowania, składania, wytwarzania, automatyzacji i obróbki w odniesieniu do materiałów, produktów, energii i elektryczności. Inaczej mówiąc sektor zajmuje się przetwarzaniem surowców w towary i usługi, które są niezbędne do naszego codziennego życia. Sektor ten jest bardzo zróżnicowany i pośrednio związany z wszystkimi innymi gałęziami przemysłu, jak motoryzacja, produkty konsumenckie czy transport. Zupełnie inaczej niż w przypadku motoryzacji, to nie koncerny dominują na rynku globalnym ale ogromna ilość dostawców specjalizujących się w rozmaitych segmentach niszowych.

Duża dynamika tego sektora bezpośrednio wynika z rosnącego globalnego zapotrzebowania konsumentów na rozmaite produkty przy równoczesnym poszerzaniu rynku o wciąż nowe obszary. To, co dodatkowo charakteryzuje branżę, to wysoka wrażliwość na cenę energii i surowców, a także mnogość norm, wymogów i certyfikatów, które należy uwzględnić podczas projektowania maszyn.

Aby utrzymać się na rynku firmy muszą zmierzyć się z szeregiem wyzwań, z których można wskazać cztery kluczowe.

Zdobywanie i podtrzymywanie kontraktów

Podstawowym warunkiem utrzymania się na tym rynku jest zdolność szybkiego reagowania i precyzyjnego dostosowywania do pojawiających się zapytań ofertowych. Najczęściej kontrakty są związane z rozwojem i rekonfiguracją istniejących podsystemów, dostarczonych przez firmy trzecie, a cały proces odbywa się w ścisłej współpracy z klientem. W tym celu niezbędna jest możliwość łatwej wymiany wszelkich istotnych informacji w zakresie projektu. Dane o produkcie muszą być dostępne poprzez wydajny system zarządzania we wszystkich cyklach rozwoju i życia produktu.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce