Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Branża komputerowa kultywuje ekologiczne podejście

-- piątek, 28 listopad 2008

Większość energii elektrycznej jest marnotrawiona w firmie, gdy systemy nie są wykorzystywane – ktoś jest na zebraniu lub poszedł do domu na noc – tym się zajmujemy – twierdzi Kevin Klustner, prezes i dyrektor generalny firmy Verdiem. Według Amerykańskiego Departamentu Energii, typowy pecet zużywa rocznie 588 kilowatogodzin energii elektrycznej, przy czym dwie trzecie tej wartości marnuje się, gdy komputera nikt nie używa. Poza tym, mówi Klustner, 60 procent pecetów jest pozostawianych w firmach na chodzie po godzinach pracy, a 80 procent użytkowników wyłącza funkcję oszczędzania energii w komputerze po upływie 60 dni.

W ramach wartego 1 mld dolarów programu o nazwie Project Green, IBM pracuje nad szeregiem technologii zarządzania zużyciem energii i jego redukcji, z którymi można zapoznać się w wirtualnym centrum danych firmy w Second Life. Główne hasła wykorzystywane w ekologicznej inicjatywie IBM to wirtualizacja, modułowe centra danych i nowe metody chłodzenia płynem. Na przykład produkty firmy wykorzystujące architekturę x86 wyposażone są w system chłodzący Rear Door Heat eXchanger, mający zmniejszać ilość ciepła wydzielanego przez serwer. Oprócz tego, istnieją rozszerzenia do oprogramowania zarządzającego Tivoli, służące do ustawiania strategii energetycznych, śledzenia zużycia energii i precyzyjnej wyceny zwrotu kosztów zużycia energii przez wydziały w centrum danych wraz z BladeCenter HC10, stacji roboczej, która zapewnia wynikające z wirtualizacji korzyści w postaci wysokiego poziomu bezpieczeństwa i możliwości zarządzania w centrum danych przy utrzymaniu wysokiej wydajności procesorów graficznych, niezbędnej do zastosowań CAD – stwierdza Rich Lechner, wiceprezes ds. strategii w Grupie Systemów i Technologii IBM.

Podczas gdy – w szczególności – grupy inżynierskie będą prawdopodobnie wykazywać mniejszy entuzjazm w kwestii programów wirtualizacyjnych, jako że pragną zachować wysoką moc obliczeniową swoich wyspecjalizowanych komputerów, przedstawienie argumentów związanych z oszczędzaniem energii może stanowić poważny motywator i sprawić, że zmienią zdanie. Istnieje pewien opór organizacyjny przeciwko rzeczom takim, jak wirtualizacja i środowiska współdzielone, ale jeśli możesz wykazać, że to inicjatywa ekologiczna, to przekonasz ich do tego – twierdzi Lechner. Ekologiczność okazuje się silnym motywatorem dla zachowania jednostek.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce