Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Branża komputerowa kultywuje ekologiczne podejście

-- piątek, 28 listopad 2008

Oprócz wydajności energetycznej uzyskanej w zasilaczach i serwerach Della, firma przeprowadza analizę termiczną oferowanych przez siebie komputerów stacjonarnych i serwerów w celu optymalizacji przepływu powietrza i uzyskania bardziej wydajnego chłodzenia. Technologia wentylatorów to kolejny as w rękawie Energy Smart Della. Jeśli chcecie, żeby przez serwer przepływało dwa razy więcej powietrza, potrzebujecie osiem razy więcej mocy, by przetłaczać to powietrze za pomocą wentylatora – dodaje. Jest bardzo ważne, by posiadać technologię wentylatorów niskoprzepływowych i obudowy o niskim przepływie termicznym. Pozwala to zaoszczędzić ogromne ilości energii.

Prowadzone jest wiele prac związanych z zarządzeniem energią, których celem jest, by sprzęt taki, jak monitory, laptopy i serwery pobierał mało energii elektrycznej lub nie pobierał jej wcale, gdy nie jest używany. NVIDIA wbudowała w swoje procesory graficzne inteligencję, by mogły one pracować w różnych trybach poboru mocy, w zależności od sposobu wykorzystywania produktu – stwierdza Jeff Brown, dyrektor generalny Grupy Rozwiązań Profesjonalnych w firmie NVIDIA. Zamiast prostej konfiguracji włączone/wyłączone, istnieje wiele trybów poboru mocy, dzięki czemu zużycie energii można skutecznie zwiększać lub zmniejszać.

Podczas gdy NVIDIA, Dell, Intel, Hewlett-Packard, IBM i inne firmy także wbudowują w swoje produkty funkcje zarządzania energią, by ograniczyć jej zużycie do minimum, gdy urządzenia pracują, nowo powstała firma Verdiem koncentruje się na oprogramowaniu dla firm, pomagając im zarządzać poborem mocy przez komputery z systemem Windows oraz infrastrukturę sieci roboczych, gdy systemy te nie są aktywne. Gdy nie są używane, system zarządzania siecią Surveyor w inteligentny sposób przełącza komputery PC i monitory w tryb niższego zużycia energii, na podstawie różnych parametrów, w tym pory dnia, typu urządzenia, a nawet grup pracowników.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce