Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Branża komputerowa kultywuje ekologiczne podejście

-- piątek, 28 listopad 2008

Wykorzystując technologie z portfela „Smart Energy” firmy Dell, OptiPlex 755 jest najbardziej energowydajnym komputerem stacjonarnym tej firmy.

Nic dziwnego, że wydajność energetyczna wypłynęła jako jedno z najważniejszych kryteriów, które brane są pod uwagę podczas zakupu nowych systemów. Jak wynika ze sprawozdania EPA opublikowanego w roku 2007, koszty energii w centrach danych podwajają się co pięć lat, a jeśli pozostawiono by je bez kontroli, mogłyby do roku 2011 kosztować sektor prywatny 7,4 mld dolarów w rocznych kosztach energii elektrycznej. W roku 2006 energia wykorzystana na zasilanie centrów danych stanowiła 1,5 procentu całkowitego zużycia energii w USA – więcej niż energia elektryczna zużyta w tym kraju przez kolorowe telewizory.

Gdy dziś patrzy się na TCO (całkowity koszt posiadania), energia stała się najważniejszym pojedynczym czynnikiem, podczas gdy pięć lat temu nikt nie zwracał na nią uwagi – twierdzi Dan Abell, koordynator działań grupowych w dziedzinie zarządzania aktywami w Kodiak Finance, firmie oferującej usługi konsultingowe w dziedzinie ochrony środowiska i ekologicznej technologii komputerowej.

Postępy w dziedzinie zarządzania energią

W firmie Dell, która bardzo obszernie wypowiada się na temat swoich inicjatyw ekologicznych, „uekologicznianie” asortymentu produktów stało się bardzo poważnym przedsięwzięciem. Firma posiada portfel technologii Energy Smart, które wykorzystuje w produktach - od stacji roboczych do urządzeń do magazynowania danych i plasuje się w czołówce, jeśli chodzi o spełnianie wymagań nowych certyfikacji energetycznych, w tym uzyskanie klasyfikacji 80 PLUS Gold dla nowego zasilania serwerów. Inicjatywa 80 PLUS to program motywacyjny zachęcający do stosowania w komputerach i serwerach bardziej energowydajnych zasilaczy, a klasyfikacja 80 PLUS Gold Della wyprzedza harmonogram o rok.

Naprawdę uważamy, że organizacje nie mogą sobie pozwolić na bycie nieekologicznymi – twierdzi Albert Esser, wiceprezes ds. rozwiązań energetycznych i infrastrukturalnych w firmie Dell. Wszystko, co firmy zrobią, by stać się ekologicznymi, zaowocuje oszczędnościami i pomoże im być lepszymi operatorami technologii komputerowej.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce