Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Bezpieczeństwo USB

-- piątek, 01 czerwiec 2007

Firma SanDisk® Corporation zaprezentowała w czerwcu br. dwie stacje USB flash dla użytkowników biznesowych, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa oraz dużą szybkość transmisji danych

Stacja Cruzer Professional jest przeznaczona przede wszystkim dla użytkowników indywidualnych i małych firm, które chcą chronić kluczowe dane, a jednocześnie łatwo udostępniać wybrane pliki. Stacja Cruzer Enterprise przeznaczona jest dla średnich i dużych organizacji, które wymagają obligatoryjnego egzekwowania polityki, centralnego zarządzania oraz zachowania zgodności z przepisami.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise oferują ochronę hasłem i bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki sprzętowemu, 256-bitowemu szyfrowaniu AES. Jest ono znacznie bardziej niezawodne od rozwiązań programowych stosowanych w większości stacji USB flash chronionych hasłem, ponieważ szyfrowaniem programowym zajmuje się komputer, który może paść ofiarą oprogramowania szpiegowskiego albo innych ataków. Cruzer Professional i Cruzer Enterprise to urządzenia typu plug-and-play, które nie wymagają instalacji żadnego oprogramowania, zatem można je natychmiast podłączyć do dowolnego komputera działającego pod kontrolą współczesnej wersji Microsoft Windows.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise są również bardzo szybkie – szybkość odczytu wynosi 24 megabajty (MB) na sekundę, a szybkość zapisu – 20 MB/s1. Zmniejsza to czas oczekiwania, co jest zauważalne zwłaszcza podczas przenoszenia dużych plików, takich jak prezentacje biznesowe i produkcje wideo.

Cruzer Professional i Cruzer Enterprise są już dostępne w handlu Stanach Zjednoczonych. W Europie mają być dostępne w lipcu. Obie stacje są zgodne z systemami operacyjnymi Windows 2000, Windows XP, Windows Vista oraz Windows Server 2003.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce