Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Bezpieczeństwo ruchu kolejowego - za jaką cenę?

-- piątek, 20 marzec 2009

Mamy plan wdrożenia, ale wolałbym nie podawać żadnych ram czasowych - powiedział Peter Hyatte, dyrektor ds. przekazu informacji między firmami w BNSF, przed oświadczeniem wygłoszonym 8 października. Mimo kilku próśb, Union Pacific zdecydowało, że nie będzie uczestniczyć w przygotowywaniu niniejszego artykułu.

BNSF wprowadza swój Elektroniczny System Zarządzania Pociągami (Electronic Train Management System – ETMS) w 35 pododdziałach i bardziej zaawansowaną wersję 480-kilometrowego toru w stanie Teksas i Oklahoma. Jeśli jakaś zwrotnica zostanie ustawiona w nieprawidłowym położeniu, system ostrzeże załogę lub zatrzyma pociąg - wyjaśnia Hiatte.

ETMS opracowany przez BNSF wykorzystuje GPS w połączeniu z systemem informacji geograficznych (w celu określenia położenia pociągu) i radioodbiornikiem VHF służącym do komunikacji. Załoga znajdująca się w kabinie stale otrzymuje dane na temat stanu pociągu i torów, które są prezentowane na dwóch wyświetlaczach wewnątrz lokomotywy i dotyczą limitu uprawnień, prędkości, położenia zwrotnicy, integralności torów w celu lokalizacji pękniętych szyn oraz wskazania sygnału (kolor). Jeśli załoga nie zareaguje na ostrzeżenie, ETMS zatrzyma pociąg, wyręczając załogę.

Z prospektów informacyjnych BNSF na temat ETMS dowiadujemy się, że: Czynnik ludzki nadal ma znaczny wpływ na możliwość bezpiecznej pracy w tej branży. ETMS umożliwi nam wyeliminowanie błędów ludzkich poprzez zwiększenie świadomości pracowników. Dostawcą PTC dla BNSF jest firma Wabtec z Pittsburgha, liczący się deweloper systemów PTC. Wabtec zdecydowała, że nie będzie brać udziału w przygotowywaniu tego artykułu, ale Ditmeyer przypuszcza, że na technologię Wabtec znaczny wpływ mógł mieć stosowany przez BN system ARES, który został opracowany przez firmę Rockwell Collins. Wabtec wykupił należący do Rockwell Collins Wydział Elektroniki Kolejowej jakieś 10 lat temu.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Autodesk DAY 2022 | Przemysł Maszynowy
2022-05-25 - 2022-05-25
Miejsce: Online

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce