Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Automatyka automyjni

-- niedziela, 01 lipiec 2007

Monitorowanie

Kontrola nad systemem została maksymalnie uproszczona za sprawą zastosowania 15-calowych ekranów dotykowych, w łatwy i intuicyjny sposób pozwalających na sprawdzanie i przejęcie sterowania nad wybranym procesem odbywającym się w tunelu myjni automatycznej. Obrazy wyświetlane na ekranach nie są statyczne; oprogramowanie zapewnia uzyskanie animacji prezentującej samochody przesuwające się względem urządzeń rozmieszczonych w tunelu. Osoby obsługujące system mają także zapewnioną zdalną kontrolę nad oświetleniem, drzwiami; jednym słowem: wszystkimi urządzeniami znajdującymi się w obrębie myjni. Ten sam system, dzięki sygnałom zwrotnym, pozwala na monitorowanie stanu technicznego urządzeń, ich aktualnej sprawności. Dzięki temu odpowiednio wcześniej można podjąć działania serwisowe. Aby ułatwić życie nie tylko obsłudze, ale także osobom zarządzającym myjnią automatyczną, system monitorowania, dzięki zastosowaniu technologii Schneider Transparent Ready, umożliwia przekazywanie danych o liczbie samochodów korzystających z myjni w danej jednostce czasu, o programach wybieranych przez klientów, zużyciu wody i środków czystości i innych – poprzez Internet, co pozwala menedżerom na kontrolę myjni i generowanych przez nie kosztów i wpływów – bezpośrednio z centrali bez konieczności wizytowania każdej placówki w celu zebrania wyników.

Można także kontrolować myjnię pod kątem problemów i awarii występujących w trakcie eksploatacji, co pozwala na podjęcie odpowiednich działań zapobiegwaczych w przyszłości.

Kolejną korzyścią jest... redukcja zatrudnienia. Według Gammonsa sześciu pracowników może zostać spokojnie zastąpionych przez... jednego człowieka.

Autor: TEKST: JOSEPH OGANDO


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce