Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Autodesk Productstream 2009

-- wtorek, 09 wrzesień 2008

Cyfrowe Prototypowanie zgodnie z koncepcją firmy Autodesk powinno obejmować cały cykl powstawania nowego wyrobu: tworzenie, testowanie i optymalizację, a także zarządzanie projektami. Ten sam model cyfrowy może zostać użyty na każdym etapie produkcji, bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów tworzenia rzeczywistych prototypów. Dzięki tej idei możliwe staje się usunięcie barier informacyjnych, obecnych pomiędzy zespołami projektowymi, inżynierami i wydziałem produkcji. Trudno wyobrazić sobie takie podejście bez cyfrowego kanału wymiany informacji, czyli bez… Autodesk Productstream.

Programy do zarządzania informacją projektową, takie jak Productstream, w krajach o wysokiej kulturze produkcji cieszą się obecnie bardzo dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Główną zaletą ich wykorzystania jest skrócenie czasu przygotowania wyrobu poprzez polepszenie współpracy pomiędzy członkami zespołu projektowego i usprawnienie ponownego wykorzystania danych.

 

Budowa

Productstream działa w architekturze klient-serwer. Serwer Productstream zawiera bazę danych Microsoft® SQL oraz serwer plików. Użytkownicy łączą się z nim za pomocą aplikacji klienckich, a ich funkcjonalność uzupełniają wtyczki do Microsoft® Office oraz produktów Autodesk (Inventor, AutoCAD, AutoCAD Electrical, AutoCAD Mechanical, AutoCAD Civil 3D), umożliwiające bezpośrednie pobieranie i dodawanie do bazy plików stworzonych w tych programach.

Serwer Productstream zawiera bazę danych oraz serwer plików. Użytkownicy z różnych działów łączą się z nim za pomocą aplikacji klienckich.

Productstream pozwala na bezpieczny dostęp do inżynierskich danych o produkcie dla wszystkich tych działów, które uczestniczą w jego powstawaniu. We współczesnym świecie wpływ działów innych niż konstrukcyjny na powstawanie nowego wyrobu stale rośnie, stąd pojawiła się potrzeba włączenia ich w cykl jego tworzenia. Handlowcy czy specjaliści od marketingu dzięki Productstream zyskują dostęp do danych inżynierskich w wygodnej do oglądania formie i mogą, wnosząc swoje uwagi już na wstępnym etapie opracowywania konstrukcji, skrócić tym sposobem czas jej powstawania i zmniejszyć nakład pracy zbędnie wykonywanej przez inżynierów. Z kolei dostęp do wstępnych szkiców i modeli z działu projektowego, pozwala konstruktorom zasugerować bardziej praktyczne kierunki rozwoju myśli designerskiej. Połączenie z działem zamówień i integracja z systemami ERP pozwalają na zautomatyzowanie przekazywania informacji o zestawieniach materiałowych i wyeliminowanie błędów w tym zakresie. Nie do przecenienia jest również bezpośredni dostęp do rysunków i modeli dla pracowników produkcji, którzy dzięki temu nie są uzależnieni od ginących i nie zawsze aktualnych papierowych rysunków.


Przeczytaj także

 

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

Katalog

Sparkrobots
Sparkrobots
Roździeńska 1B
40-382 Katowice
tel. 570 670 969

zobacz wszystkieO nas   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Polecane strony   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2022 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce